Instytut Nobla przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla

Jerzy Owsiak i WOŚP mogą zostać nagrodzeni Pokojową Nagrodą Nobla. Instytut Nobla potwierdził rejestrację jego kandydatury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak
Jurek Owsiak (PAP, Fot: Paweł Supernak)

Zgłaszanie kandydatur upływało 31 stycznia. Mogli to zrobić między innymi rektorzy wyższych uczelni, ale też parlamentarzyści, członkowie rządów, profesorowie socjologii, historii, prawa i teologii, dyrektorzy instytutów badań nad pokojem i instytutów badań polityki zagranicznej oraz laureaci Pokojowej Nagrody Nobla. Zrobiły to dwie osoby: prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji i posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt.

Wnioski w obu tych przypadkach zostały pozytywnie rozpatrzone i z Instytutu Nobla napłynęły pozytywne odpowiedzi o przyjęciu kandydatury WOŚP i Jurka Owsiaka.

Wcześniej Adam Grzegorczyk pisał na Facebooku: "Poszukuję chętnych do pomocy przy inicjatywie dot. wniosku o przyznanie pokojowej nagrody Nobla Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wniosek złożyć łatwo, ale nad promocją kandydatury trzeba się napracować. Sam nie dam rady. Potrzebni i tacy, co doradzą, i tacy, co pogrzebią w Internecie i tacy, którzy przekonają np. swoich zagranicznych znajomych."

Tydzień temu także posłanka Joanna Schmidt złożyła taki wniosek. - Temat już ruszył. Wysłałam wniosek ws. kandydatury WOŚP i dostałam potwierdzenie od Instytutu Nobla - powiedziała w rozmowie z WP Schmidt.

Nie wiadomo, czy ktoś jeszcze zrobił to samo. Być może podobnych wniosków jest więcej.

Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla mogą zostać osoby i organizacje za działalność na rzecz światowego pokoju. Jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla przyznawana jest przez organizację norweską.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.