Trwa ładowanie...
d2k4m0c

Incydent z obrazem Banksy'ego okazał się fałszem? Anonimowy artysta udostępnia nagranie

Banksy zamieścił nowy materiał video, w którym tłumaczy ostatni incydent z licytacji w Londynie. Okazało się, że proces niszczenia obrazu nie do końca poszedł zgodnie z planem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas aukcji w Londynie po zakupie obrazu doszo do jego zniszczenia.
Podczas aukcji w Londynie po zakupie obrazu doszo do jego zniszczenia. (East News)
d2k4m0c

W materiale filmowym widzimy jak najpopularniejszy anonimowy artysta na świecie zainstalował niszczarkę w środku obrazu. Po zakończeniu licytacji, naciska czarny przycisk uruchamiający zębatki i na oczach widowni niszczy jedno ze swoich dzieł. Nazwa kupca nie została ujawniona, ale pomimo zniszczenia wylicytowanego przedmiotu, postanowił on za nie zapłacić 1,4 miliona dolarów.

Mnóstwo osób twierdziło, że uszkodzenie obrazu miało na celu zwiększenie jego wartości. Jednak plan Banksy’ego nie do końca poszedł zgodnie z jego oczekiwaniami. Na końcu zaprezentowanego filmu widać zdjęcia z prób, gdzie pierwotnie obraz miał być zniszczony całkowicie.

Materiał wideo pt. „Shred the Love, the Director’s cut” przedstawia mężczyznę w kapturze, który instaluje niszczarkę w obrazie, aby następnie pojawić się w tłumie gości domu aukcyjnego w Lonydnie. Na filmie widać również reakcję uczestników licytacji oraz pracowników wynoszących uszkodzony obraz.

d2k4m0c

Podziel się opinią

Share

d2k4m0c

d2k4m0c
d2k4m0c
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów