Trwa ładowanie...
dyf8p71

Incydent podczas wizyty Zalewskiej. Szarpali się z policją, teraz stanęli przed sądem

Ruszył proces dwojga aktywistów z KOD, którzy wdali się w szarpaninę z policjantami po wizycie minister Anny Zalewskiej w Jeleniej Górze. Sympatycy ruchu odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska (Forum)
dyf8p71

Zdaniem śledczych, Agnieszka Grzęda trzykrotnie uderzyła interweniujących policjantów wełnianą czapką. Z kolei Zbigniew Urbański miał krzyczeć do szefowej resortu szkolnictwa: "spier... sucz". Para nie przyznaje się do winy. Przekonują, że sprawa ma podłoże polityczne.

Przypomnijmy: 19 grudnia 2016 roku w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej odbyło się spotkanie z Anną Zalewska. Minister rozmawiała z samorządowcami i dyrektorami szkół o wprowadzanej reformie edukacji. W tym samym czasie przed gmachem uczelni zebrała się grupa sympatyków Komitetu Obrony Demokracji.

Gdy Zalewska wyszła z budynku i szła do rządowej limuzyny, manifestujący ruszyli w jej stronę. Interweniowali policjanci po cywilu, którzy uniemożliwili dojście do minister. Wywiązała się szarpanina. Na tej podstawie funkcjonariusze sporządzili dokumenty, które zostały przekazane prokuraturze.

dyf8p71

Jak podaje "Fakt", w sprawie będzie przesłuchiwanych 30 świadków. Podejrzanej parze grozi odpowiednio: rok i trzy lata więzienia.

Zobacz także: Wielka wpadka Rosjan na Igrzyskach. Jak to możliwe?

Źródło: Fakt

dyf8p71

Podziel się opinią

Share

dyf8p71

dyf8p71
Więcej tematów