Trwa ładowanie...

Imigrant przedostał się przez barierę. Straż Graniczna sama to pokazała

Nielegalny imigrant pokonuje barierę na granicy polsko-białoruskiej i chowa się w zaroślach. Wszystko zarejestrowała kamera z perymetrią, dzięki czemu na miejscu szybko znaleźli się polscy strażnicy graniczni.

Straż Graniczna po chwili złapała imigrantaStraż Graniczna po chwili złapała imigrantaŹródło: Straż Graniczna
d33v0ud
d33v0ud

"Wczoraj kolejni cudzoziemcy próbowali nielegalnie przedostać się z Białorusi przez Polskę do innych państw Unii Europejskiej. Bariera fizyczna i alerty z perymetrii umożliwiają funkcjonariuszom SG szybką reakcję. Bariera to też dodatkowa ochrona patroli podczas ataków" - relacjonowała w środę Straż Graniczna na portalu X.

Na opublikowanym filmie widzimy migranta przebiegającego przez pas ziemi wzdłuż granicy. Okazało się, że płot go nie zatrzymał. Nie wiadomo, w jaki sposób bariera została pokonana, ale mężczyźnie udaje się przebiec i ukryć w zaroślach.

Wspomniana przez strażników granicznych perymetria to system detekcji ruchu i monitoringu oparty tysiącach czujników umiejscowionych wzdłuż granicy. Kiedy tylko imigrant znalazł się w zasięgu czujnika, kamera rozpoczęła rejestrację i jednocześnie przekazała informację do patrolu strażników granicznych, który szybko pojawił się na miejscu. Imigrant został zatrzymany. Strażnicy nie poinformowali, co stało się z nim później.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspert alarmuje: "Ukraina musi to zrobić jeszcze przed jesienią"

109 osób próbowało dostać się do Polski nielegalnie

109 osób próbowało we wtorek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski - podała w środę w codziennym raporcie Straż Graniczna. Byli to m.in. migranci z Erytrei, Maroka, Etiopii i Pakistanu.

d33v0ud

Na terenie działania placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych zatrzymano dwóch Ukraińców za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. SG poinformowała, że Ukraińcy, w dwóch samochodach, przewozili siedmiu Syryjczyków i dwóch Irakijczyków.

SG podsumowała, że dotychczas w 2023 roku zatrzymano 505 osób - organizatorów i pomocników w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Podlaski Oddział SG informował w ostatnich dniach, że osoby, które próbowały dostać się nielegalnie z terytorium Białorusi do Polski, pochodziły z 49 krajów, a łączna liczba osób, które dotąd w 2023 roku próbowały przekroczyć granicę białorusko-polską wbrew przepisom i dostać się do Polski przekroczyła 19 tys. Tyle prób ujawniła SG.

d33v0ud

Czytaj także:

Źrodło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33v0ud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d33v0ud
Więcej tematów