Trwa ładowanie...
d4hr7a1

Imigranci obierają nowy cel w Europie. Liczba wzrasta

Międzynarodowa Organizacja Migracji opublikowała nowe dane dotyczące uchodźców. Co ciekawe, według najnowszego raportu nie kierują się już oni do Włoch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do połowy lipca przez Morze Śródziemne przybyło do Europy 51 tys. osób
Do połowy lipca przez Morze Śródziemne przybyło do Europy 51 tys. osób (Getty Images, Fot: Adam Berry)
d4hr7a1

W ocenie Międzynarodowej Organizacji Migracji (IOM) nowym, głównym celem migrantów stała się Hiszpania. Do połowy lipca br. szlakiem przez Morze Śródziemne dotarło tam 18 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci – poinformowała IOM w Genewie. Ponadto prawie 3 tys. migrantów próbowało dostać się na terytorium Unii Europejskiej w Afryce Płn. przez hiszpańskie enklawy Melilla i Ceuta.

Według obliczeń IOM w roku 2018 liczba uchodźców, którzy przybyli zachodnim szlakiem śródziemnomorskim wzrosła trzykrotnie w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i przekracza obecnie liczbę uchodźców przybywających przez Włochy i Grecję.

W pierwszych siedmiu miesiącach br. do Włoch przybyło 80 proc. mniej uchodźców niż w analogicznym okresie 2017. Władze zarejestrowały 17 800 takich przypadków. Nowy populistyczny rząd Włoch od tygodni już realizuje ostrzejszy kurs w polityce imigracyjnej.

d4hr7a1

Zobacz także: "Trump może oddać Putinowi Ukrainę lub bezpieczeństwo Europy Wschodniej"

Jak podaje IOM rośnie także liczba migrantów, którzy przybywają do Unii Europejskiej przez Grecję i wyniosła w tym roku 14 700 osób. Ogólnie do połowy lipca przez Morze Śródziemne do Europy przybyło 51 tys. imigrantów i uchodźców. W roku 2017, w analogicznym okresie, było to jeszcze 110 tys. i 241 tys. w roku 2016.

d4hr7a1

IOM ocenia, że liczba osób, które w tym roku utonęły podczas przeprawy przez Morze Śródziemne wynosi około 1500.

dpa/ma

Przeczytaj też:
Innsbruck: Porozumienie ws. migrantów do sierpnia
Frontex ostrzega przed nowymi szlakami dla uchodźców. Włochy już nieatrakcyjne

d4hr7a1

Podziel się opinią

Share

d4hr7a1

d4hr7a1
Więcej tematów