Trwa ładowanie...

IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu województw. Uwaga na marznący deszcz

W siedmiu województwach mogą wystąpić marznące opady. IMGW ostrzega również mieszkańców trzech województwach, w których może wystąpić również silny mróz. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godziny ósmej.

Share
IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu województw. Uwaga na marznący deszcz
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Paweł Małecki
d48a6a1

Ostrzeżenie o marznących opadach wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Dla województwa lubuskiego wydano ostrzeżenie na poziomie pierwszego stopnia. Marznące opady mogą powodować gołoledź.

Dodatkowo wydano ostrzeżenie przez silnym mrozem dla regionów: Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, południowej części Małopolski oraz Beskidu Niskiego i Bieszczadzkiego.

Temperatura w tych rejonach może spaść do minus 25 stopni Celsjusza. Wystąpi także wiatr o średniej prędkości od 10 do 15 km/h.

Prognoza pogody na 20 stycznia. Uwaga na gołoledź

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i północna, a także południowe krańce kontynentu znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko na krańcach północnych zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa. Centralna część kraju znajdzie w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego. Przed frontem, z północnego wschodu, napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne, za frontem z północnego-zachodu cieplejsze polarno-morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

d48a6a1

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie będzie duże lub całkowite, na południu kraju większe przejaśnienia, na pogórzu i w górach rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Suwalszczyznę opady marznące powodujące gołoledź. W południowej połowie kraju słabe opady śniegu. W północnej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3 st. na południowym zachodzie do 1 st. na północnym wschodzie, na Pomorzu od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

d48a6a1

Podziel się opinią

Share
d48a6a1
d48a6a1
Więcej tematów