Trwa ładowanie...
d3ah2pk

IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu województw. Uwaga na marznący deszcz

W siedmiu województwach mogą wystąpić marznące opady. IMGW ostrzega również mieszkańców trzech województwach, w których może wystąpić również silny mróz. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godziny ósmej.
Share
IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu województw. Uwaga na marznący deszcz
IMGW wydało ostrzeżenia dla siedmiu województw. Uwaga na marznący deszczŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Paweł Małecki
d3ah2pk

Ostrzeżenie o marznących opadach wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Dla województwa lubuskiego wydano ostrzeżenie na poziomie pierwszego stopnia. Marznące opady mogą powodować gołoledź.

Dodatkowo wydano ostrzeżenie przez silnym mrozem dla regionów: Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, południowej części Małopolski oraz Beskidu Niskiego i Bieszczadzkiego.

Temperatura w tych rejonach może spaść do minus 25 stopni Celsjusza. Wystąpi także wiatr o średniej prędkości od 10 do 15 km/h.

Prognoza pogody na 20 stycznia. Uwaga na gołoledź

d3ah2pk

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i północna, a także południowe krańce kontynentu znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko na krańcach północnych zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa. Centralna część kraju znajdzie w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego. Przed frontem, z północnego wschodu, napływać będzie chłodne powietrze polarno-kontynentalne, za frontem z północnego-zachodu cieplejsze polarno-morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie będzie duże lub całkowite, na południu kraju większe przejaśnienia, na pogórzu i w górach rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Suwalszczyznę opady marznące powodujące gołoledź. W południowej połowie kraju słabe opady śniegu. W północnej połowie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3 st. na południowym zachodzie do 1 st. na północnym wschodzie, na Pomorzu od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

d3ah2pk

Podziel się opinią

Share
d3ah2pk
d3ah2pk
Więcej tematów