Trwa ładowanie...
d3y0xo0

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. RCB wysyła SMS-y z informacją o zagrożeniach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla siedmiu województw. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zapowiedziało, że do mieszkańców zagrożonych terenów będzie wysyłać SMS-y. W całej Polsce obowiązują też alerty przed upałami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW ostrzega przed burzami z gradem, RCB wysyła SMS-y
IMGW ostrzega przed burzami z gradem, RCB wysyła SMS-y (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
d3y0xo0

IMGW ostrzega przed burzami z gradem mieszkańców siedmiu województw. W woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim obowiązują ostrzeżenia 2. stopnia. Na Podkarpaciu wydano alerty 1. stopnia.

RCB dodatkowo przestrzega przed bardzo silnym wiatrem w Zachodniej Polsce. Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zdecydował o uruchomieniu SMS-owego ostrzegania przed zagrożeniem. RCB informuje o możliwych przerwach w dostawie prądu. Przypomina też, aby w czasie burzy nie chować się pod drzewami.

d3y0xo0

"Kochani, uważajcie na siebie, zabezpieczcie swoje balkony i piwnice. Dziś w nocy znowu solidnie zagrzmi, będzie padać, a porywy wiatry mają sięgać do 95 km/h" - wtóruje na Facebooku prezydent Gdańska.

Ostrzeżenie Aleksandry Dulkiewicz nie jest przypadkowe. W ostatnim czasie doszło do intensywny opadów gradu, który miał rekordowy rozmiar. We wtorek w Gorzowie Wielkopolski bryły miały średnicę 10 cm. Tak dużego gradu nie było co najmniej od 2011 r. Efektem były m.in. powybijane szyby w samochodach, zniszczone karoserie czy podtopione ulice.

Źródło: WP.PL

Jesteście świadkami burzy i macie zdjęcia lub wideo? Wysyłajcie je nam przez platformę dziejesie.wp.pl.

d3y0xo0

W dalszym ciągu w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również ostrzeżenia hydrologiczne dla zlewni dopływów Odry środkowej na Dolnym Śląsku i Nysy Łużyckiej i Bobru w woj. lubuskim.

   WXCHARTS.COM
(WXCHARTS.COM)

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Zobacz także: „Co się z nim stało?”. Saryusz-Wolski udostępnił grafikę porównującą Hitlera do Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y0xo0

Podziel się opinią

Share
d3y0xo0
d3y0xo0
Więcej tematów