ycipk-y1wino

Burze i grad na zachodzie Polski. "Czegoś takiego jeszcze nie widziałem"

Na zachodzie i północnym zachodzie kraju pojawiły się ulewne burze z wyładowaniami. Miejscami występują również intensywne opady gradu. Upały i nagłe ulewy mogą utrzymać się przez najbliższe kilka dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda będzie dynamiczna
Pogoda będzie dynamiczna (WP.PL)
ycipk-y1wino

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz alert drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego, gdzie przewidywane są intensywne burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pomylił się. Intensywne opady gradu w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego uwiecznił jeden z internautów. "Czegoś takiego jeszcze nie widziałem" - komentuje autor. Kulki gradu osiągnęły rozmiar piłek pingpongowych.

ycipk-y1wino

Z całego regionu wpłynęło wieczorem ponad 30 zgłoszeń związanych z pogodą. Najwięcej - 22 z powiatu gorzowskiego. Większość z nich dotyczy wypompowywania wody z zalanych ulic czy budynków.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało natomiast ostrzeżenia do osób przebywających na terenie dziewięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego. Dotyczą one możliwości wystąpienia bardzo silnego wiatru, burz i gradu, a lokalnie również trąb powietrznych.

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych dniach aura będzie równie dynamiczna. Temperatury mogą wzrosnąć nawet do 36 st. C w cieniu, a upałom zapewne będą towarzyszyć burze. Sytuacja zmieni się dopiero w okolicach weekendu, kiedy upał w Polsce trochę odpuści.

Źródło: RMF FM

ycipk-y1wino

Zobacz także: Sprytny ruch Giertycha ws. Falenty. Reakcja B. Sienkiewicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-y1wino
ycipk-y1wino