Trwa ładowanie...
ddhzceb

Iluminacja na Pałacu Prezydenckim. Dla uczczenia pamięci Jana Olszewskiego

Jana Olszewskiego wspominali w piątek politycy i dziennikarze. - Był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili - ocenił zmarłego prezydent Andrzej Duda. Po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się iluminacja ku czci Olszewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Iluminacja na Pałacu Prezydenckim w Warszawie (KPRM, Fot: Eliza Radzikowska-Białobrzewska)
ddhzceb

Informacja o śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego dotarła do opinii publicznej w piątek przed południem. Obrońcę opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, premiera, doradcę prezydenta Lecha Kaczyńskiego wspominali przez cały dzień politycy, dawni opozycjoniści i dziennikarze.

- Jan Olszewski był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili; zawsze był gotów służyć swoją życzliwością, radą i niezwykłym doświadczeniem - wspominał byłego premiera prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński wyznaje: śmierć Jana Olszewskiego jest dla mnie osobistym ciosem

ddhzceb

Prezydent zamieścił także wpis poświęcony Olszewskiemu na swoim profilu na Twitterze.

"Odszedł Jan Olszewski. Adwokat - obrońca Opozycji w czasach PRL. Premier pierwszego prawdziwie niekomunistycznego polskiego rządu. Z pewnością można Go nazwać Premierem Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Rzeczypospolitej. Do ostatniego tchnienia służył Polsce. Cześć Jego Pamięci!" - napisał Duda.

Wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się iluminacja dla uczczenia pamięci o Janie Olszewskim.

ddhzceb

Podziel się opinią

Share

ddhzceb

ddhzceb
Więcej tematów