Trwa ładowanie...

Iluminacja na Pałacu Prezydenckim. Dla uczczenia pamięci Jana Olszewskiego

Jana Olszewskiego wspominali w piątek politycy i dziennikarze. - Był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili - ocenił zmarłego prezydent Andrzej Duda. Po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się iluminacja ku czci Olszewskiego.

Iluminacja na Pałacu Prezydenckim. Dla uczczenia pamięci Jana OlszewskiegoŹródło: KPRM, fot: Eliza Radzikowska-Białobrzewska
d26165p
d26165p

Informacja o śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego dotarła do opinii publicznej w piątek przed południem. Obrońcę opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, premiera, doradcę prezydenta Lecha Kaczyńskiego wspominali przez cały dzień politycy, dawni opozycjoniści i dziennikarze.

- Jan Olszewski był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili; zawsze był gotów służyć swoją życzliwością, radą i niezwykłym doświadczeniem - wspominał byłego premiera prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zamieścił także wpis poświęcony Olszewskiemu na swoim profilu na Twitterze.

d26165p

"Odszedł Jan Olszewski. Adwokat - obrońca Opozycji w czasach PRL. Premier pierwszego prawdziwie niekomunistycznego polskiego rządu. Z pewnością można Go nazwać Premierem Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Rzeczypospolitej. Do ostatniego tchnienia służył Polsce. Cześć Jego Pamięci!" - napisał Duda.

Wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się iluminacja dla uczczenia pamięci o Janie Olszewskim.

d26165p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26165p
Więcej tematów