Trwa ładowanie...
d2oeyh4

Jarosław Kaczyński wyznaje: śmierć Jana Olszewskiego jest dla mnie osobistym ciosem

Kolejni politycy komentują śmierć byłego premiera Jana Olszewskiego. Tym razem głos zabrał prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - Ta śmierć jest i dla mnie osobistym ciosem, odejściem kogoś, kto był w moim życiu bardzo ważny - wyznał na antenie TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński szczerze o Olszewskim
Kaczyński szczerze o Olszewskim (PAP, Fot: Marcin Obara)
d2oeyh4

Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat po długiej i ciężkiej walce z chorobą. W 1991 roku został powołany na urząd premiera. W przeszłości pełnił również funkcję m.in. doradcy prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. Jako młody chłopak działał z kolei w Szarych Szeregach i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.

Jarosław Kaczyński znał Olszewskiego, współpracował z politykiem m.in. w Biurze Interwencyjnym Komitetu Obrony Robotników. Kaczyński w rozmowie z TVP Info zaznaczył, że Olszewski był "człowiekiem o wymiarze męża stanu". Według lidera PiS, polityk "obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji i jednocześnie rozpoczął taki zdecydowany marsz na Zachód".

- Był człowiekiem o wymiarze męża stanu, takim człowiekiem, który patrzył na rzeczywistość w sposób dalekowzroczny, człowiekiem, który widzi to, czego inni nie widzą, był człowiekiem bardzo inteligentnym i doskonale poinformowanym, znającym rzeczywistość polską i międzynarodową. Bardzo celnie ją oceniającym - tłumaczył prezes PiS.

- Ta śmierć jest i dla mnie osobistym ciosem, odejściem kogoś, kto był w moim życiu bardzo ważny - dodał Kaczyński, podkreślając, że od Olszewski był dla niego politycznym nauczycielem.

d2oeyh4

Zobacz także: „Obnażenie PiS i prezesa”. Hanna Gronkiewicz-Waltz o „taśmach Kaczyńskiego”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

d2oeyh4

Podziel się opinią

Share

d2oeyh4

d2oeyh4
Więcej tematów