Trwa ładowanie...
d2numig
d2numig

Ilu Polaków jest szczęśliwych? Zaskakujący wynik badania

Ludzie są szczęśliwi - nasza sonda potwierdza badania Diagnozy Społecznej, które pokazały, że ponad 80% Polaków to szczęśliwi ludzie. Szczęście daje nam rodzina, bo "ma się dla kogo żyć", praca, "bo jestem z siebie dumna" i podejście do życia "bez spinania". Recepta na szczęście? "Bądź sobą i daj się lubić".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2numig

Zobacz więcej na temat Diagnozy Społecznej 2011

Jak czytamy w Diagnozie Społecznej 2011 odsetek osób, dla których miniony rok należał do udanych, w 2011 r. po raz kolejny przekroczył 80%. Coraz więcej Polaków jest zadowolonych z życia, coraz więcej oszczędza i mniej pali, choć w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło bezrobocie i zwiększyła się liczba osób nadużywających alkoholu.

Z Diagnozy wynika też, że liczba osób korzystających ze świadczeń szpitalnych zmniejszyła się w 2011 r. do 24,8%. Jednocześnie spadły wydatki Polaków na leczenie i oficjalnie opłacane badania. Wzrosła zaś liczba tych, którzy byliby gotowi do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Badanie zrealizowano w marcu i kwietniu br. Wzięło w nim udział ponad 12 tys. gospodarstw domowych i blisko 26,5 tys. indywidualnych respondentów. Szczegółowe wyniki mają zostać zaprezentowane na przełomie września i października.

Reporter: Dominika Leonowicz

d2numig

Podziel się opinią

Share
d2numig
d2numig
Więcej tematów