Trwa ładowanie...
d1o8bu6

Ile wydano na ustalenie przyczyn awarii w Warszawie? Rafał Trzaskowski: Jak dotąd 7 mln zł

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyznał, że aby ustalić przyczynę awarii kolektorów, które odprowadzały ścieki do oczyszczalni Czajka, miasto wydało już 7 mln zł. - Natomiast rozwiązanie, które proponujemy, będzie według szacunków kosztowało około 12-13 mln zł - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czajka. Rafał Trzaskowski zabiera głos ws. wydatków.
Czajka. Rafał Trzaskowski zabiera głos ws. wydatków. (East News)
d1o8bu6

"Czajka" to od kilku tygodni temat numer jeden w Warszawie. Teraz prezydent Warszawy przyznał, że miasto wydało już na ustalenie przyczyn awarii miliony złotych.

- Okazało się, że te uszkodzenia główne, które stały się przyczyną awarii, one powstały na odcinku stumetrowym rurociągu i w związku z tym odcinek zostanie wymieniony na stalową rurę, i ścieki będą mogły popłynąć w tunelu, dzięki naprawie tego rurociągu - podkreślił Rafał Trzaskowski.

d1o8bu6

Podczas spotkania z dziennikarzami zaznaczył, że gdyby okazało się, iż pojawią się jakieś kolejne trudności, miasto będzie miało gotową dodatkową, alternatywną nitkę rurociągu.

Do awarii w oczyszczalni ścieków Czajka doszło pod koniec sierpnia. W efekcie usterki nieczystości były zrzucane wprost do Wisły.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zapowiedział, że zwróci się do Prokuratury Krajowej z wnioskiem o objęcie wszystkich postępowań dotyczących awarii w warszawskiej oczyszczalni Czajka specjalnym nadzorem.

*Afera z Czajką. Paweł Rabiej o konsekwencjach wobec firmy, nie urzędników *

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o8bu6

Podziel się opinią

Share

d1o8bu6

d1o8bu6
Więcej tematów