Trwa ładowanie...
d1xw4du

Idea prognozuje: na rynku coraz więcej komórek

Co trzeci statystyczny Polak będzie pod koniec roku korzystał z telefonu komórkowego - szacują przedstawiciele Centertela, operatora sieci komórkowej Idea. Firma planuje, że do tego czasu będzie miała 4 mln abonentów.

d1xw4du
d1xw4du

Obecnie z telefonii bezprzewodowej korzysta co czwarty mieszkaniec naszego kraju, czyli ok. 10 mln osób. Analitycy rynku telekomunikacyjnego szacują, że pod koniec 2002 roku liczba abonentów komórkowych przewyższy użytkowników telefonów stacjonarnych.

Chcemy utrzymać nasz udział w rynku telefonii komórkowej na poziomie 30% - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Jean Marc Vignolles, wiceprezes Centertela.

Obecnie spółka ma 3,2 mln abonentów. Na koniec 2001 roku udział Polskiej Telefonii Komórkowej (PTK) Centertel w rynku łączności bezprzewodowej w Polsce wynosił 27,9%.

Firma szacuje, że jej strata w 2002 roku utrzyma się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym, kiedy wyniosła 603 mln zł. Na zyski Idea liczy dopiero w latach 2004-2005.

Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. powstała w grudniu 1991 roku jako pierwszy w Polsce operator komórkowy. Obecnie jest operatorem dwóch sieci telefonii komórkowej: analogowej NMT450i (Centertel) oraz cyfrowej Idei. Jest na trzecim miejscu pod względem liczby klientów, wyprzedza ją Plus GSM i Era GSM. (an)

d1xw4du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xw4du
Więcej tematów