Trwa ładowanie...
dn8k94p

Huragan Dorian zmierza na północ. Trzy kolejne stany zagrożone

Huragan Dorian wbrew prognozom nie uderzył we Florydę. Żywioł zmierza na północ, a zagrożone są trzy kolejne stany USA: Georgia, Karolina Południowa i Północna. Nakaz ewakuacji dostało ponad 2,2 mln Amerykanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Dorian zmierza na północ. Trzy kolejne stany zagrożone
Huragan Dorian zmierza na północ. Trzy kolejne stany zagrożone (East News, Fot: HO/AFP)
dn8k94p

Dorian w czwartek po południu polskiego czasu krążył około 80 km od Charleston w Karolinie Południowej. Wiatr w jego oku wieje z prędkością ok. 175 km/h, a sam huragan przemieszcza się z wolnym tempie wzdłuż wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Karolina Północna i Georgia to kolejne stany zagrożone kataklizmem. Niebezpiecznie będzie przede wszystkim na wybrzeżach - preludium huraganu będzie ulewny deszcz i kilkumetrowe fale, które będą narastać z każdą godziną. Według szacunków lokalnych władz bez prądu jest już ponad 200 tysięcy domów i przedsiębiorstw.

Huragan Dorian zmierza na północ. Trzy kolejne stany zagrożone

Stan Floryda - wbrew wcześniejszym prognozom - uniknął niszczycielskiego żywiołu. Znajdując się jeszcze daleko na Atlantyku, Dorian otrzymał piątą, najwyższą kategorię w skali Saffir-Simpson. Po tym, jak przestał pustoszyć Bahamy, jest huraganem drugiego stopnia.

dn8k94p

Dorian przyczynił się do śmierci co najmniej dwudziestu osób. Reuters donosi, że jedną osobę żywioł zabił w Portoryko, największe żniwo zebrał jednak na Bahamach. Straty są tam ogromne. Uszkodzonych lub zniszczonych zostało aż 13 tys. domów. Do wielu miejsc i poszkodowanych wciąż nie ma dostępu.

Czytaj też: Królowa Elżbieta II przesyła kondolencje ofiarom huraganu Dorian. "Szok i smutek"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn8k94p

Podziel się opinią

Share

dn8k94p

dn8k94p
Więcej tematów