Trwa ładowanie...
d33f4e1

Hugh Hefner nie żyje. Twórca "Playboya" miał 91 lat

Nie żyje słynny skandalista i twórca magazynu dla panów Hugh Hefner. Miał ogromny wpływ na rewolucję seksualną w USA. Hefner zmarł we własnym domu w wieku 91 lat. O jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hugh Hefner miał 91 lat
Hugh Hefner miał 91 lat (PAP, Fot: BRUNO BEBERT)
d33f4e1

Hugh Hefner zmarł w swojej posiadłości z przyczyn naturalnych. Był trzykrotnie żonaty, jego ostania żona była o od niego młodsza o 60 lat.

Zasłynął z wielu skandali towarzyskich oraz jego rezydencji w Los Angeles.

Hugh Hefner urodził się w 1926 roku w Chicago w konserwatywnej rodzinie metodystów. Jego matka była z pochodzenia Szwedką, ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie.

Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie drugiej wojny światowej Hugh Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago.

d33f4e1

"Playboy" i jego słynna rezydencja z króliczkami

W 1953 roku założył magazyn "Playboy", poświęcony erotyce. Wydanie z nagą Marilyn Monroe sprzedano w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. 4 czerwca 1963 Hefner został aresztowany za sprzedaż "Playboy" z obscenicznymi ujęciami Jayne Mansfield. Został jednak został zwolniony.

Posiadłość Playboya wystawiona na sprzedaż East News
Posiadłość Playboya wystawiona na sprzedaż (East News, Fot: MAPB)

Szczyt popularności magazyn osiągnął w latach 70. W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles.

W ubiegłym roku Hefner ogłosił, że sprzedaje słynna posiadłość w Holmby Hills. Chciał za nią 200 milionów dolarów. Był jednak warunek: Hefner ma tam mieszkać aż do śmierci.

d33f4e1

*34-latek napadł na stację paliw. Zobacz, co zrobił pracownik *

d33f4e1

Podziel się opinią

Share
d33f4e1
d33f4e1
Więcej tematów