Trwa ładowanie...

Hongkong. Bary i kluby czynne, ale nie dla wszystkich. Trzeba będzie spełnić jeden warunek

Już w tym tygodniu, po długiej przerwie związanej z pandemią, w Hongkongu zostaną otwarte kluby nocne i bary. Niestety, nie wszyscy będą mogli z tego korzystać. Przed wejściem do lokali trzeba będzie okazać zaświadczenie o szczepieniu.

Share
Hongkong. Bary i kluby czynne, ale nie dla wszystkich. Trzeba będzie spełnić jeden warunek
Hongkong. Bary i kluby czynne, ale nie dla wszystkich. Trzeba będzie spełnić jeden warunekŹródło: In Pictures via Getty Images, Fot: Richard Baker
dw4w2l4

Decyzję o ponownym otwarciu barów i klubów nocnych władze Hongkongu ogłosiły we wtorek. Jednak warunkiem wejścia do lokali będzie okazanie zaświadczenia o przyjęciu przynajmniej jednej dawki szczepionki na koronawirusa.

Jak zauważa PAP, władze Hongkongu poinformowały również o częściowym złagodzeniu aktualnie obowiązujących obostrzeń dla restauracji. Oznacza to, że już od czwartku lokale gastronomiczne, których personel przyjął szczepionki, będą mogły rozpocząć działalność w szerszym niż dotąd zakresie.

dw4w2l4

ZOBACZ: ING Bank Śląski: banki wspierają Firmy w odbudowie przedsiębiorczości

Działalność w specjalnych strefach

Restauracje te będą mogły przyjmować klientów w specjalnie wyznaczonych do tego strefach i na podobnych warunkach jak kluby i bary - pod warunkiem okazania zaświadczenia o zaszczepieniu.

- Takie strefy będą mogły działać do godz. 2 w nocy, zamiast do godz. 22, a przy jednym stoliku będzie mogło w nich siadać maksymalnie osiem osób, a nie tylko cztery, jak dotąd – poinformowała cytowana przez PAP sekretarz hongkońskiej administracji ds. zdrowia Sophia Chan.

dw4w2l4

Powstanie aplikacja do weryfikacji szczepień

Zgodnie z zapowiedzią władz Hongkongu, powstanie nowa aplikacja, która umożliwi personelowi lokali elektroniczną weryfikację zaświadczeń o szczepieniach klientów . Władze przyznają jednak, że całkowita weryfikacja autentyczności takich zaświadczeń nie będzie możliwa. W tym celu pomocne mogą się okazać patrole policji, które regularnie będą odwiedzać lokale.

Jak podaje PAP, poza klubami, barami i restauracjami, możliwość wznowienia działalności na podobnych warunkach dotyczy również saun i klubów karaoke. Ma to zachęcić mieszkańców Hongkongu do przyjmowania szczepień na koronawirusa. Jak dotąd, co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało zaledwie ok. 11 proc. z 7,5 mln mieszkańców miasta.

Źródło: PAP

dw4w2l4
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dw4w2l4

Podziel się opinią

Share
dw4w2l4
dw4w2l4
Więcej tematów