Trwa ładowanie...
d4y6ofv

Holland o wypowiedzi prezydenta Dudy: coś haniebnego

Po takiej prezydenturze, jak prezydentura Andrzeja Dudy, okaże się prawdopodobnie, że powiemy sobie: a właściwie po co nam prezydent? - powiedziała Agnieszka Holland. - Odbieram bardzo źle prezydenta już od dawna, kiedy się okazał być jakimś długopisem - dodała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holland o wypowiedzi prezydenta Dudy: coś haniebnego
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d4y6ofv

"Ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet"

W "Faktach po Faktach" w TVN24 Agnieszka Holland została poproszona o skomentowanie słów Andrzeja Dudy. Zapytana, jak odebrała wypowiedź prezydenta (wywiad Andrzeja Dudy dla TVP Historia - przyp. red.), reżyserka odpowiedziała: "jako coś haniebnego".

- Ale odbieram bardzo źle tego prezydenta już od dawna. Od początku, kiedy się okazał być jakimś długopisem, od kiedy złamał konstytucję, zdradził konstytucję, na którą przysięgał. W tym momencie ten człowiek stracił dla mnie wszelki autorytet i nie jest moim prezydentem od tego momentu, tak że nie musi mnie wykluczać, bo ja go skreśliłam z listy polityków, których darzę szacunkiem - dodała Holland.

d4y6ofv

- Chciałabym mieć szacunek do funkcji głowy państwa, ale Andrzej Duda nie gra dobrze tej roli i w jakimś sensie ją kompromituje - mówiła też reżyserka. Zdaniem Holland, Polacy mogą zacząć zastanawiać się nad likwidacją urzędu prezydenta.

"Dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej zajmują wiele eksponowanych stanowisk"

- Miejmy tego świadomość, że dzisiaj dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach. Nigdy nie będą chcieli się zgodzić na to, żeby prawda o wyczynach ich ojców, dziadków i pradziadków zdominowała polską narrację historyczną, będą zawsze przeciwko temu walczyli - powiedział Andrzej Duda kilka dni temu w wywiadzie dla TVP Historia.

Źródło: WP, TVN24

d4y6ofv

Podziel się opinią

Share
d4y6ofv
d4y6ofv
Więcej tematów