Trwa ładowanie...

Holenderskie gminy chcą ograniczyć liczbę Polaków. Jest reakcja ambasady RP

Polska ambasada w Holandii wydała oświadczenie w którym odniosła się do planów wprowadzenia przepisów, które miałyby ograniczyć liczbę migrantów z Europy Środkowej i Wschodniej. Zapowiedziała "ostrą reakcję" w razie przegłosowania zmian.

Share
Holenderskie gminy chcą ograniczyć liczbę Polaków. Jest reakcja ambasady RPŹródło: Shutterstock.com, fot: Rudy Mareel
d13ej7h

Kilka dni temu holenderskie media informowały, że imigranci zarobkowi przeszkadzają mieszkańcom holenderskich miast hałasując, śmiecąc czy niewłaściwie parkując auta. W ankiecie przeprowadzonej wśród mieszkańców miasteczka Tiel aż 90 proc. respondentów stwierdziło, że nie życzy sobie sąsiedztwa Polaków.

Władze gminy wspomnianego Tiel, a także Maasdriel, Zuidplas i Zaltbommel postanowiły rozwiązać "problem" imigrantów stosownymi przepisami. Określają one m.in. maksymalną liczbę osób mieszkających w jednym domu oraz maksymalną liczbę domów zamieszkanych przez migrantów. Planom Holendrów sprzeciwiła się polska ambasada.

- Gdyby informacje o planach wyeliminowania określonych grup narodowych z sąsiedztwa pod pretekstem “poprawy jakości życia w danej okolicy” okazały się prawdziwe, Ambasada podejmie zdecydowane działania w związku z ich dyskryminacyjnym charakterem, niezgodnym z regulacjami unijnymi dotyczącymi swobody osiedlania się i pracy. Jednocześnie placówka zaproponowała gminom podjęcie współpracy w zapobieganiu naruszeniom ze strony agencji pracy tymczasowych w ich regionach - czytamy na stronie internetowej Ambasady RP w Hadze.
Źródło: Polsat News

Zobacz także: Powrót Tuska do Polski? Krasnodębski komentuje

d13ej7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ej7h
d13ej7h
Więcej tematów