Holecka otrzymała nagrodę "Wolności Słowa". Radio Maryja również
Danuta Holecka oraz Radio Maryja zostały uhonorowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Holecka otrzymała "Nagrodę Główną Wolności Słowa", a Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja "Laur Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich".
Co musisz wiedzieć?
- Danuta Holecka i Radio Maryja zostały wyróżnione przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
- Holecka została nagrodzona za wywiady telewizyjne, a Radio Maryja za "twórcze wykorzystanie mediów w służbie Bogu i Ojczyźnie"
- Ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 17 czerwca.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Presja populizmu". Generałowi nie spodobał się ruch Nawrockiego
Danuta Holecka, znana dziennikarka Telewizji Republika, została uhonorowana "Nagrodą Główną Wolności Słowa" przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Wyróżnienie to przyznano jej za serię wywiadów telewizyjnych, które przeprowadziła w 2024 roku. "Wywiad z Grażyną Olszewską, mamą ks. Olszewskiego" oraz rozmowy z Urszulą Dubejko i Karoliną Kucharską po opuszczeniu aresztu, a także z posłami Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem po opuszczeniu aresztu.
Jakie nagrody otrzymali laureaci?
Danuta Holecka, oprócz prestiżowego tytułu, otrzymała również nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł oraz voucher na weekendowy pobyt w Domu Pracy Twórczej w Kazimierzu Dolnym. "Nagroda ta jest wyrazem uznania dla jej wkładu w rozwój dziennikarstwa telewizyjnego" - podkreślono w uzasadnieniu.
Dlaczego wyróżniono Radio Maryja?
Z kolei "Laur Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich" trafił do Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja. "Duchowny został wyróżniony za inspirujące i twórcze wykorzystanie mediów w służbie Bogu i Ojczyźnie" - czytamy w komunikacie SDP.
Pełna lista osób, które zostały nagrodzone znajduje się na stronie SDP. Wręczenie nagród odbędzie się 17 czerwca.