Trwa ładowanie...

Hiszpania. Koronawirus był obecny w ściekach w Barcelonie już w 2019 roku

Z badań hiszpańskich wirusologów wynika, że wodach ściekowych Barcelony już w marcu 2019 roku znajdował się koronawirus. Do tej pory to najwcześniej potwierdzony na świecie przypadek obecności wirusa SARS-CoV-2.

Hiszpania. Koronawirus był obecny w ściekach w Barcelonie już w 2019 rokuŹródło: East News
d3nzkc6
d3nzkc6

Badania nad obecnością cząsteczek SARS-CoV-2 w wodach ściekowych aglomeracji Barcelony przeprowadził zespół naukowców z Uniwersytetu w Barcelonie. Obejmowały one nie tylko bieżący rok, ale również lata 2018-2019.

W oświadczeniu władze placówki napisały, że obecność koronawirusa stwierdzono w próbce pobranej z wód ściekowych stolicy Katalonii 12 marca 2019 roku.

Co więcej, okazało się, że koronawirus obecny był w Barcelonie już 1 stycznia 2020 roku. Pierwszy oficjalny przypadek zachorowania na COVID-19 został zgłoszony po 41 dniach - 25 lutego br. u 36-letniej turystki z Włoch.

Hiszpania: poziom SARS-CoV-2 był niski, ale wyniki dodatnie

Szef zespołu badawczego Albert Bosch przyznał, że zawartość koronawirusa w próbce jest niewielka, jednak przeprowadzony test dał dodatni wynik. "Poziom SARS-CoV-2 był niski, ale wyniki dodatnie" – cytuje Boscha agencja Reutera.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: tok.fm

d3nzkc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nzkc6
Więcej tematów