Trwa ładowanie...

Hiszpania: deportowano 55 nielegalnych migrantów z Afryki

Hiszpania deportowała 55 nielegalnych migrantów, którzy wdarli się do Melilli.

Share
Hiszpania: deportowano 55 nielegalnych migrantów z Afryki
Źródło: iStock.com
d45gdo4

Hiszpania: nielegalni migranci deportowani z Melilli

Przedstawicielstwo rządu Hiszpanii w Melilli poinformowało, że 55 afrykańskich przybyszów zostało skierowanych do marokańskiego portu Beni Enzar. W niedzielę do Melilli wdarła się grupa około 209 uchodźców. Większość ludzi znajduje się w lokalnym ośrodku dla migrantów, dziesięciu z nich przebywa w szpitalu.

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dotychczas nie wyjaśniło motywu deportacji 55 migrantów. Zaznaczono jedynie, że wydalenie ich odbywa się na mocy umowy z Marokiem o ochronie granic z 1992 roku. Media spekulują, że powodem deportacji mogły być agresywne zachowania uchodźców podczas forsowania granicznego ogrodzenia. W niedzielę, podczas wdarcia się migrantów do Melilli, zostało rannych sześciu funkcjonariuszy oraz dziewiętnastu migrantów.

d45gdo4

Hiszpania: to już drugi przypadek masowej deportacji

To już drugi przypadek masowej deportacji nielegalnych migrantów z Hiszpanii. 23 sierpnia Madryt wydalił 116 migrantów, którzy dzień wcześniej wdarli się przez ogrodzenia graniczne do Ceuty – drugiej enklawy Hiszpanii w Afryce Północnej. "Będziemy odsyłać nielegalnych migrantów, którzy dopuszczają się agresji podczas przekraczania granicy. Nie zamierzamy tolerować imigracji agresywnej i działającej przeciwko naszemu krajowi oraz naszym państwowym siłom bezpieczeństwa" – skomentował wówczas sprawę szef MSW Hiszpanii, Fernando Grande-Marlaska.

d45gdo4

Podziel się opinią

Share
d45gdo4
d45gdo4
Więcej tematów