Trwa ładowanie...

Historyczna wpadka prezydenta Dudy

Prezydent zaliczył wpadkę przy okazji wręczania najwyższego polskiego odznaczenia. - Order Orła Białego był przyznawany tylko kiedy Polska była wolna, dlatego jest to nagroda czysta, można ją przyznawać najwybitniejszym – powiedział Andrzej Duda. "Z całym szacunkiem, ale to nieprawda! Władze RP na uchodźstwie od 1939 r. przyznawały Order Orła Białego" – sprostował Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego.

Historyczna wpadka prezydenta DudyŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d3161si
d3161si

Z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja podczas uroczystości na Zamku Królewskim prezydent wręczył najwyższe odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych znaleźli się Adam Bujak, Zofia Martens, Mieczysław Chorąży, Jan Krzysztof Kelus i Mieczysław Tomaszewski.

- Order Orła Białego był przyznawany tylko kiedy Polska była wolna, dlatego jest to nagroda czysta, można ją przyznawać najwybitniejszym – powiedział Andrzej Duda. Jego słowa natychmiast skomentował na Twitterze Sławomir Cenckiewicz. . "Z całym szacunkiem, ale to nieprawda! Władze RP na uchodźstwie od 1939 r. przyznawały Order Orła Białego" – napisał historyk.

d3161si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3161si
Więcej tematów