Trwa ładowanie...

Hillary Clinton uznaje swoją porażkę w wyborach prezydenckich

Hillary Clinton uznaje porażkę w wyborach prezydenckich. Amerykańskie media poinformowały, że kandydatka demokratów zadzwoniła do Donalda Trumpa i przyznała, że przegrała wybory.

Share
Hillary Clinton uznaje swoją porażkę w wyborach prezydenckich
Źródło: AFP, Fot: Brendan Smialowski
d43nnkq

Wcześniej ogłoszonoe, że nie będzie na razie powyborczego przemówienia Hillary Clinton. Zapowiedział to w Nowym Jorku szef jej sztabu John Podesta.

d43nnkq

W centrum kongresowym Jacoba Jarvitsa w Nowym Jorku na Hillary Clinton czekało ponad tysiąc osób. John Podesta poinformował jednak, że wieczór wyborczy został zakończony. - Wszyscy powinniście pójść do domów i się przespać. Jutro powiemy więcej. Chcę, żeby wszyscy w tej sali i wszyscy w tym kraju wiedzieli, że wasze głosy i wasz entuzjazm bardzo wiele znaczy dla niej, dla Tima i dla wszystkich nas. Dobranoc, wrócimy, powiemy więcej. Policzmy te głosy i zbierzmy to do domów. Dziękuję bardzo za wszystko, co zrobiliście - mówił John Podesta.

Hillary Clinton obserwowała wieczór wyborczy w jednym z nowojorskich hoteli wraz z mężem, byłym prezydentem Billem Clintonem oraz z córką Chelsea.

* Donald Trump 45. prezydentem USA*

Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. To niespodzianka, bo przedwyborcze sondaże dawały przewagę Hillary Clinton.

d43nnkq

Donald Trump niespodziewanie zwyciężył w większości stanów wahających się. Kandydat republikanów wygrał na Florydzie, w Ohio czy Karolinie Północnej. Hillary Clinton wygrała wprawdzie w Virginii, Nowym Jorku czy Kalifornii, ale nie zapewniło jej to wystarczającej liczby głosów elektorskich.

Wyniki wyborów są niespodzianką, bo zaraz po zamknięciu lokali wyborczych sondaże dawały zwycięstwo Hillary Clinton. Z godziny na godzinę okazywało się jednak, że kandydat republikanów wygrywa w stanach, gdzie niemal pewne zwycięstwo mieli demokraci.

Początkowa atmosfera świętowania w sztabie Hillary Clinton z każdą godziną stawała się słabsza. Na ustawionej w Jacob Javits Center scenie nie pojawiła się większość z gości, którzy mieli uświetnić wieczór wyborczy Hillary Clinton. Kiedy zwycięstwo Trumpa stało się niemal pewne w oczach niektórych widać było łzy.

d43nnkq

Podziel się opinią

Share
d43nnkq
d43nnkq
Więcej tematów