Trwa ładowanie...
henryk wujec

Henryk Wujec nie żyje. Walczył z ciężką chorobą

Henryk Wujec nie żyje. Działacz opozycji z czasów PRL oraz były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego zmarł w wieku 79 lat. O jego śmierci poinformowała europosłanka Janina Ochojska oraz była minister Lena Kolarska-Bobińska.

Share
Henryk Wujec nie żyje. Walczył z ciężką chorobą
Źródło: PAP
dbns4lk

Henryk Wujec to legenda opozycji PRL. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu. W rządzie Jerzego Buzka pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W 2012 r. został powołany do Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, a rok później do Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau. Przez pięć lat był doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Henryk Wujec od miesięcy walczył z ciężką chorobą. W ostatnim czasie jego stan bardzo się pogorszył. – W czerwcu jeszcze nie było tak źle. Bardzo chciał wziąć udział w wyborach i nawet zdrowie pozwoliło mu na to, by poszedł oddać głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską przyjaciel Wujca. W czwartek jego bliscy zorganizowali mszę w jego intencji.

Zobacz też: Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Henryk Wujec nie żyje. Wspomnienia o legendzie opozycji PRL

"Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych" - tak go opisuje Janina Ochojska. "Odpoczywaj w pokoju, Heniu" - żegna go europosłanka.

"Był wyjątkowo skromny, otwarty i dobry. Będzie nam go bardzo brakowało w tych trudnych czasach. Demokratyczna Polska o nim nie zapomni" - napisała na Twitterze była minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbns4lk

Podziel się opinią

Share
dbns4lk
dbns4lk
Więcej tematów