Trwa ładowanie...
d3hjhkf

Helmut Kohl w szpitalu w poważnym stanie, ale przytomny

Stan zdrowia byłego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, który po kilku operacjach przebywa nadal w szpitalu, jest poważny - poinformowało w środę biuro Kohla w Berlinie, zastrzegając, że 85-letni pacjent jest przytomny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Helmut Kohl w szpitalu w poważnym stanie, ale przytomny
(AFP, Fot: Robert Michael)
d3hjhkf

Od operacji biodra na początku maja były kanclerz jest hospitalizowany i znajduje się pod stałą opieką lekarzy - poinformowała agencja dpa.

"Po pierwszej operacji konieczne były kolejne zabiegi" - czytamy w pisemnym oświadczeniu biura Kohla. Pacjent jest przytomny, lecz jego stan zdrowia jest poważny. "Optymistycznie oceniamy szanse na odzyskanie przez niego zdrowia" - napisano w oświadczeniu.

Po operacji biodra Kohl musiał poddać się operacji jelit. Podczas upadku, do którego doszło po operacji kolana w 2008 roku, były kanclerz doznał wstrząsu mózgu; od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Ma też problemy z mówieniem.

Kohl stał na czele rządu Niemiec od 1982 do 1998 roku, a funkcję przewodniczącego CDU pełnił w latach 1973-1998. Wycofał się z polityki na przełomie lat 1999/2000 po ujawnieniu istnienia tajnych funduszy partyjnych.

d3hjhkf

Podziel się opinią

Share
d3hjhkf
d3hjhkf
Więcej tematów