Trwa ładowanie...
d45m12m

Hawaje - Huragan Lane zagraża życiu

Huragan Lane przybrał na sile i jeszcze w środę zaklasyfikowano go do 4 kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Władze wprowadziły stan wyjątkowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hawaje - Huragan Lane zagraża życiu
Hawaje - Huragan Lane zagraża życiu (iStock.com)
d45m12m

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC) poinformowało, że zmierzający w stronę Hawajów huragan Lane wzmógł się na tyle, że *władze zostały zmuszone wprowadzić stan wyjątkowy. *Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami i wiatrem, który może zagrozić życiu.

Huragan Lane – władze obawiają się rekordowych zniszczeń na Hawajach

Jak na razie maksymalna* prędkość wiatru towarzyszącego huraganowi wynosi 250 kilometrów na godzinę*. NHC podało, że centrum huraganu Lane będzie niebezpiecznie blisko wysp od czwartku do soboty. Według prognoz huragan Lane nie będzie przechodził bezpośrednio nad wyspami, ale silny wiatr i deszcz może spowodować ogromne zniszczenia. Może spowodować powodzie błyskawiczne i lawiny błotne.

„Przygotowania do ochrony życia i mienia powinny zmierzać ku końcowi” przestrzegło NHC.

Już we wtorek mieszkańcy wysp masowo ruszyli do sklepów, aby zrobić zapasy artykułów pierwszej potrzeby przygotowując się do uderzenia huraganu Lane. W środę wszystkie szkoły zostały zamknięte, a zajęcia pozalekcyjne odwołane. Pracownicy instytucji państwowych mogą wziąć urlop administracyjny od środy do piątku.

„Ludzie się przygotowują, a to jest dokładnie to, czego oczekujemy” – powiedział Rod Antone, rzecznik prasowy hrabstwa Maui.

Po tym jak huragan Lane uderzy w Big Island, ma skierować się na północ ku wyspo Maui, Lanai i Moloka.

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów