Trwa ładowanie...

Harvey Weinstein postawiony w stan oskarżenia. Zarzuty dotyczące za gwałtu i przestępstw seksualnych

Producent filmowy Harvey Weinstein usłyszał decyzję w sądzie na Manhattanie w Nowym Jorku. Chodzi o poważne zarzuty ze strony dwóch kobiet. Weinstein nie przyznaje się do winy i wystąpi z wnioskiem o oddalenie oskarżenia.
Share
Harvey Weinstein oczekuje uniewinnienia
Harvey Weinstein oczekuje uniewinnieniaŹródło: WP.PL
d1rszgg

Wcześniej Harvey Weinstein oddał się w ręce policji. Opublikowano nawet oficjalne oświadczenie nowojorskiej policji. Harvey Weinstein został aresztowany i oskarżony o gwałt, wykorzystywanie seksualne, wymuszony kontakt seksualny na dwóch kobietach. Chodzi o wydarzenia z 2013 i 2014 roku. - Policja dziękuje odważnym kobietom, które znalazły odwagę, by walczyć o sprawiedliwość - czytamy.

Sąd wyznaczył milion dolarów jako kaucję. Producent musiał oddać też paszport, ma zakaz opuszczania kraju oraz zgodził się na elektroniczny dozór. Jeśli zostanie skazany, może trafić do więzienia na maksymalnie 25 lat.

Harvey Weinstein nie przyznaje się do winy

Jak informuje NBC News, adwokat Weinsteina Benjamin Brafman powiedział, że producent nie przyzna się do winy i wystąpi z wnioskiem o oddalenie oskarżenia. - Jeśli dojdzie do procesu, oczekujemy uniewinnienia pana Weinsteina - dodał Brafman.

Nie wiadomo jeszcze, czy Weinstein odpowie za molestowanie pozostałych kobiet. Bo choć ponad 80 opowiedziało o tym, że zostały skrzywdzone przez producenta, tylko kilka złożyło doniesienia o popełnieniu przestępstwa. Nowojorska policja prowadziła też śledztwo w sprawie gwałtu na Paz de la Huercie, a w tym miesiącu oficjalne zawiadomienie o przestępstwie złożyła Alexandra Canosa – producentka Netfliksa. Wyznała, że na przestrzeni 5 lat Weinstein molestował ją, poniżał, także zgwałcił.

d1rszgg

Osobne śledztwo w sprawie producenta prowadzi prokuratura w Los Angeles. Trzy przypadki zgłosiła policja z Los Angeles, zaś dwa kolejne śledczy z Beverly Hills. Pojawiły się także głosy, że Weinstein może stanąć przed sądem w Londynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

d1rszgg

Podziel się opinią

Share
d1rszgg
d1rszgg
Więcej tematów