Trwa ładowanie...

Handlowali narkotykami w więzieniu. Zatrzymano dziewięć kolejnych osób

Grupa mogła działać nawet od ośmiu lat i zajmowała się handlem narkotykami na terenie więzienia. Z ustaleń śledczych wynika, że w sprawę zamieszani są funkcjonariusze Służby Więziennej.

Share
Handlowali narkotykami w więzieniu. Zatrzymano dziewięć kolejnych osób
Źródło: Policja
d1fxq5h

Centralne Biur Śledcze Policji i Biuro Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej poinformowały o kolejnych zatrzymaniach osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej sprzedającej narkotyki w więzieniu. Cena za 1 gram amfetaminy lub marihuany mogła wynosić nawet 50 zł.

W ostatniej akcji policjantów z CBŚP z Poznania i BSW Służby Więziennej zatrzymano 9 podejrzanych, w tym 6 więźniów. Ale zatrzymanie to tylko część trwające od miesięcy szerszej sprawy. Na razie jest 34 podejrzanych, którym postawiono 45 zarzutów.

Do pierwszych zatrzymań w więzieniu we Wronkach doszło w grudniu ubiegłego roku, a wśród nich było 2 funkcjonariuszy Służby Więziennej. Usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Może za to grozić kara od roku do 10 lat więzienia. Dodatkowo jeden z funkcjonariuszy miał przyjąć łapówkę.

Zobacz także: Spalenie kukły z wizerunkiem Petru. Zybertowicz unika jednoznacznej odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od informacji, że w osadzeni w więzieniu mieli dostęp do narkotyków. Od początku podejrzewano, że zamieszani mogą być też pracownicy Służby Więziennej. Podczas pierwszej akcji w zakładzie karnym wykorzystano drona, który nagrywał zachowanie więźniów po pojawieniu się funkcjonariuszy.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1fxq5h

Podziel się opinią

Share
d1fxq5h
d1fxq5h
Więcej tematów