Trwa ładowanie...

"Hańba, Wiadomości TVP". Tak potraktowali 91-letnią kombatantkę

"Wiadomości" sporo czasu poświęciły sobotniemu Marszowi Wolności w Warszawie. Jedną z przemawiających była 91-letnia była uczestniczka Powstania Warszawskiego. TVP stworzyła o kombatantce osobny materiał. Twierdzi, że została zmanipulowana przez polityków opozycji.

"Hańba, Wiadomości TVP". Tak potraktowali 91-letnią kombatantkęŹródło: tvp
d2ltovj
d2ltovj

Traczyk-Stawska podkreślała podczas marszu, że "najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony". Wskazała na protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

"Manipulacja"

"Wiadomości" nie zostawiły bez komentarza zarówno samego pochodu, jak i wystąpienia kombatantki. "Chorzy, słabi czy kombatanci sprzed lat - tacy bohaterowie przyciągają uwagę. Dlatego politycy od zawsze chętnie posiłkowali się ich historiami. Gorzej, jeśli te inspiracje są fałszywe, albo jeśli dzieje się to w sposób zupełnie niezgodny z rzeczywistością, bo wtedy to jest już manipulacja. O polityce w słabym stylu" - zapowiedział materiał Krzysztof Ziemiec.

Potem dodano wprost, że opozycja "po raz kolejny wykorzystała słabszych, by grać na uczuciach", a słowa Traczyk-Stawskiej: "przyszłam tu po to, żebyście pamiętali, że najważniejsze jest to, by najsłabsi mieli pomoc z naszej strony..." autor reportażu dokończył frazą: "...a nie stanowili broń polityczną".

"Hańba"

Internet zareagował błyskawicznie. "Potraktowaliście panią Wandę, powstańca, jako osobę bezwolną i dającą się wykorzystywać. Hańba @WiadomosciTVP" - skomentowała na Twitterze dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Po raz pierwszy kombatantka miała paść ofiarą manipulacji, gdy nie wpuszczono jej do Sejmu, a drugi - właśnie podczas sobotniego Marszu Wolności. Został on zorganizowany przez PO, Nowoczesną i Komitet Obrony Demokracji. Warszawski ratusz poinformował, że wzięło w nim udział 50 tys. osób. Stołeczna policja uważa, że są to dane "przeszacowane".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tadeusz Cymański: po co Szydło miała być u protestujących? Przecież był premier

d2ltovj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltovj
Więcej tematów