Trwa ładowanie...
d16vnpl

"Wiadomości" zleciły partyjny sondaż. Rezultat mógł być tylko jeden

Według najnowszego sondażu partyjnego dla "Wiadomości" TVP, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. poparcia. Deklasuje w ten sposób drugą w klasyfikacji Platformę Obywatelską, która ma aż o połowę głosów mniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wynik wcześniejszego sondażu był zgoła inny
Wynik wcześniejszego sondażu był zgoła inny (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d16vnpl

Sondaż dla "Wiadomości" został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster. I tak, wynika z niego, że na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 43 proc. badanych, a na Platformę Obywatelską - 20 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 proc.). Do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz'15 (8 proc.), Nowoczesna (6 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe i Partia Razem (po 5 proc.)

   TVP Info
(TVP Info)

Sondaż dla "Wiadomosci" został przeprowadzony metodą CAWI w dniach 10-11 maja na próbie 1096 Polaków.

d16vnpl

Dwa sondaże, dwa wyniki

Wyniki sondażu zaskakują o tyle, że zaledwie w piątek donosiliśmy o niewesołych dla PiS wynikach badania IBRiS dla "Faktu". Wynikało z niego, że w wyborach do Sejmu PiS tylko nieznacznie wygrałoby z połączonymi siłami PO i Nowoczesnej.

Partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na poparcie rzędu 36,9 proc. Sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej deptał ekipie rządzącej po piętach i zdobył aż 33,4 proc. głosów.

Również w tym przypadku na trzecie miejsce wskakiwało SLD, osiągając dwucyfrowe poparcie (10 proc.). Rzutem na taśmę do Sejmu wchodziło jeszcze: PSL (5,7 proc.) i Kukiz'15 (5,5 proc.).

d16vnpl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Wojciechowicz trzecim kandydatem na prezydenta Warszawy?

d16vnpl

Podziel się opinią

Share
d16vnpl
d16vnpl
Więcej tematów