Trwa ładowanie...
d57r93p

Hamas zaprzestanie działań w Izraelu?

Islamska organizacja terrorystyczna Hamas obiecała Arabii Saudyjskiej, że zaprzestanie swych akcji w Izraelu - poinformowało izraelskie radio, powołując się na palestyńskie źródła. Radio zastrzegło, że Hamas nie potwierdził ani nie skomentował tej wiadomości.

d57r93p
d57r93p

Wcześniej Nabil Saath, odpowiedzialny w Autonomii Palesyńskiej za współpracę międzynarodową, powiedział katarskiej telewizji satelitarnej al-Dżazira, że kraje arabskie pomagają władzom Autonomii w jej staraniach o pokój i utrzymanie jedności wśród Palestyńczyków.

Saath dodał, że Autonomia chce, by Hamas uznał jej próby zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów i wznowienia procesu pokojowego, w czym zawiera się żądanie zaprzestania ataków przeciwko Izraelczykom.

W tym tygodniu czołowy egipski tygodnik Al-Mussauar doniósł o zakulisowych działaniach mających na celu zorganizowanie konferencji w Arabii Saudyjskiej lub Egipcie, która pozwoliłaby zjednoczyć wszystkie palestyńskie frakcje, w tym Hamas, Islamski Dżihad i Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny.(iza)

d57r93p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d57r93p
Więcej tematów