Trwa ładowanie...
d2xhqoc

"Halina" nie odpuszcza. W pogodzie deszcze, burze i grad

"Halina” w dalszym ciągu nie odpuszcza i dzisiaj nadal należy oczekiwać kolejnej porcji dość obfitych opadów deszczu. Synoptycy ostrzegają przed gradem i silnym wiatrem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Może spaść nawet do 40 – 50 litrów deszczu
Może spaść nawet do 40 – 50 litrów deszczu (iStock.com)
d2xhqoc

Mocno będzie padać na zachodzie i południu kraju (w pasie od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie i Wielkopolskę po Dolny Śląsk oraz od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie) . W ciągu dnia dopada tutaj kolejnych 10 – 20 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni, a w górach (od Sudetów po Beskidy) nawet do 20 – 30 litrów.

Jeszcze mocniej popada na zachodnim wybrzeżu, gdzie lokalnie (głównie w okolicach Kołobrzegu) może spaść nawet do 40 – 50 litrów.
Uwaga, tak duża ilość wody, powodować może spore utrudnienia w ruchu drogowym i dalszy wzrost zagrożenia lokalnymi zalaniami i podtopieniami.

Dodatkowo po południu w centrum i na wschodzie kraju (od Pomorskiego i Kujaw przez Warmię, Mazury i Podlasie po Łódzkie, Mazowsze i Lubelszczyznę) pojawią się gwałtowne burze z krótkotrwałym, ale ulewnym deszczem (do 50 mm) oraz z porywistym wiatrem do 70 – 80 km/h, a lokalnie może nawet "sypnąć” gradem.

Cumulus
Podziel się

Utrzymujące się od kilku dni tak obfite opady deszczu mogą powodować lokalne zalania i podtopienia oraz wzrost poziomu wód w rzekach, a w regionach górskich (w Sudetach, Górach Opawskich i Beskidach) skromne potoki górskie dość szybko będą zmieniać się w rwące rzeki.

d2xhqoc

Uważajmy również na drogach, bo przy intensywniejszych opadach deszczu nie tylko drogi będą bardzo śliskie, ale i widoczność znacznie ograniczona, dlatego podróżując dzisiaj po zachodniej i południowej Polsce "zdecydowanie noga z gazu”.

pogoda.wp.pl
Podziel się

Sprawdź aktualną prognozę pogody dla twojego regionu na pogoda.wp.pl.

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xhqoc

Podziel się opinią

Share

d2xhqoc

d2xhqoc
Więcej tematów