Trwa ładowanie...

Hajnówka. Jest wyrok za śmiertelne pobicie bezdomnego

Sąd Apelacyjny w Białymstoku ogłosił w poniedziałek wyrok w sprawie bruatalngo pobicia w Hajnówce. Skazany mężczyzna najpierw skatował bezdomnego a następnie wrzucił go do pomieszczenia pod podłogą, gdzie ten zmarł w skutek odniesionych obrażeń.

Share
Hajnówka. Jest wyrok za śmiertelne pobicie bezdomnego
Hajnówka. Jest wyrok za śmiertelne pobicie bezdomnegoŹródło: PAP
d1zcg59

Poniedziałkowa decyzja Sądu Apelacyjnego oznacza, że w mocy utrzymany zostanie pierwotny wyrok w tej sprawie. Sąd odrzucił odwołanie prokuratury, która zarzucała oskarżonemu zabójstwo i domagała się dla niego 25 lat pozbawienia wolności. Obrońcy skazanego chcieli natomiast złagodzenia wymiaru kary.

Kłótnia zakończona śmiercią

Do pobicia doszło półtora roku temu w pustostanie w Hajnówce. Przebywały tam cztery osoby bezdomne i spożywały alkohol. Między uczestnikami libacji doszło do kłótni, której przyczyną były najprawdopodobniej niejasności przy rozliczeniach finansowych. Jeden z mężczyzn miał rzekomo nie dołożyć się do zakupów. Kiedy fakt ów wyszedł na jaw inny mężczyzna rzucił się na niego z metalową rurką i dotkliwie pobił, po czym zamknął w piwnicy. Obrażenia okazały się śmiertelne.

d1zcg59

Powiadomiona o zajściu policja, po przybyciu na miejsce zatrzymała dwie osoby, trzeci z uczestników libacji uciekł, ale został schwytany następnego dnia w Hajnówce. Zarzuty postawiono wszystkim trzem zatrzymanym, ale najcięższe usłyszał sprawca pobicia, którego poza zabójstwem oskarżono także o bezprawne pozbawienie wolności i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu.

W pierwszej instancji Sąd Okręgowy w Białymstoku po zapoznaniu się z materiałem dowodowym uznał, że doszło do pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a nie do zabójstwa, jak twierdziła prokuratura. Poniedziałkowa decyzja Sądu Apelacyjnego oznacza zgodę z oceną zajścia przez sąd niższej instancji.

Kukiz musi uważać na Kaczyńskiego? "Szanujemy go jako muzyka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zcg59

Podziel się opinią

Share
d1zcg59
d1zcg59
Więcej tematów