Trwa ładowanie...

Gwiazdorska wyprawa ojca Rydzyka po Kanadzie. Cztery miasta, wstęp płatny 80 zł

Kontrowersyjny, znany z antysemickich i homofobicznych wypowiedzi ksiądz Tadeusz Rydzyk, przemówi przed rzymsko-katolicką parafią w Calgary. W ten sposób publiczne media w Kanadzie zapowiadały cykl spotkań ojca Rydzyka w tym kraju.

Gwiazdorska wyprawa ojca Rydzyka po Kanadzie. Cztery miasta, wstęp płatny 80 zł Źródło: East News
dxzbh7p

Na trasie najsłynniejszego duchownego z Polski znalazły się cztery miasta: Toronto, Vancouver, Winnipeg oraz Calgary. W tym ostatnim mieście, po uczestnictwie w mszy, wygłosił specjalny wykład. Organizatorzy wydarzenia potraktowali o. Rydzyka niczym gwiazdę. Wprowadzono bilety w cenie 30 dolarów kanadyjskich, czyli około 80 zł. O sprawie napisały kanadyjskie media oraz dziennik "Super Express".

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem i przedstawiciele kanadyjskiej Polonii komentowali na Facebooku, że z przyjemnością zapłacili za okazję spotkania z charyzmatycznym twórcą Radia Maryja i TV Trwam. Niektórzy wspominali, że traktują to jako datek na rzecz dzieł Tadeusza Rydzyka.

Wizyta o. Tadeusza Rydzyka w Kanadzie wzbudziła kontrowersje. Facebook/ Polonia w Calgary
Wizyta o. Tadeusza Rydzyka w Kanadzie wzbudziła kontrowersje. Źródło: Facebook/ Polonia w Calgary, fot: fot. Krzysztof Wójcik

Czy wy wiecie, kogo zaprosiliście?

Jednak niektórym lokalnym politykom wizyta nie przypadła do gustu. Były wicepremier Kanady Thomas A. Lukaszuk nazwał duchownego homofobem i antysemitą, którego przesłanie zawiera elementy mowy nienawiści. - Ojciec Rydzyk stał się popularny z niewłaściwych powodów. Przeciwstawia się małżeństwom homoseksualnym i ma bardzo silne poglądy na temat roli Żydów w polityce. Jego poglądy są tak ekstremalne, że uzasadniają papieską interwencję - powiedział polityk w rozmowie z dziennikarzami CBC Kanada. Następnie redakcja opisała Rydzyka jako głównego autora "teologii ultra-nacjonalizmu". Polityk domagał się wyjaśnień od rzymskokatolickiej diecezji w Calgary.

dxzbh7p

- Biorąc pod uwagę, że ten kapłan jest zaproszony, by przewodniczyć mszy i później ma wygłosić w kościele wykład (bilety 30 $ kanadyjskich), być może jakaś forma wyjaśnień byłaby w porządku? - napisał na Twitterze.

Teraz najlepsze. Ojca Tadeusza Rydzyka wziął w obronę biskup William McGrattan przekonując, że od czasu reprymendy ze strony papieża Benedykta w 2006 roku, ojciec Rydzyk "wykazał oznaki reform". Podkreślił, że Rydzyk "zapewnia opiekę duszpasterską polskim imigrantom i jest mocnym świadkiem chrześcijańskiego życia oraz pasjonatem jednoczenia społeczności imigrantów".

- Przyjęto nas bardzo życzliwie - powiedział wizytę sam o. Rydzyk podsumowując wizytę na antenie Radia Maryja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxzbh7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxzbh7p
Więcej tematów