Trwa ładowanie...
dp34tsv

Gwałt na 15-latce w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku. Jest areszt na trzy miesiące

26-letni pacjent Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Tak zdecydował w sobotę gdański sąd. Mężczyzna jest podejrzany o gwałt na 15-letniej dziewczynce, która również była pacjentką tego szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu (East News, Fot: Wojciech Stróżyk)
dp34tsv

Areszt tymczasowy dla 26-latka ma się odbywać w warunkach szpitalnych - zdecydował sąd. Oznacza to, że podejrzany trafi do aresztu, który ma specjalistyczny oddział dla osób z problemami psychiatrycznymi - informuje rmf24.pl za PAP.

W sobotę rano Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz postawiła podejrzanemu 26-latkowi zarzuty dokonania gwałtu oraz "doprowadzenie pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej". Grozi mu za to nawet do dwunastu lat więzienia.

- W trakcie przesłuchania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień - poinformowała Grazyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

dp34tsv

Tragiczna noc

Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 czerwca. 15-latka była wówczas pod wpływem leków nasennych, co wykorzystał podejrzany. Rano nastolatka poinformowała pracowników Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku, że prawdopodobnie została zgwałcona. Dziewczyna trafiła na oddział psychiatryczny dla dorosłych, ponieważ nie było miejsc na oddziale dla dzieci i młodzieży. Jej matka wyraziła na to zgodę.

Jak informuje prokuratura, dysponuje ona materiałem dowodowym w formie badań porównawczych DNA. Ślady biologiczne zabezpieczone na ciele i ubraniu dziewczyny porównano z materiałem biologicznym pobranym od mężczyzny.

Nastolatka została przesłuchana w piątek w obecności psychologa. Potwierdziła, że została zgwałcona.

dp34tsv

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp34tsv

Podziel się opinią

Share

dp34tsv

dp34tsv
Więcej tematów