Trwa ładowanie...
d27dbku

Guy Verhofstadt jest zadowolony z działań rządu. "Pierwszy dobry krok dla ludzi w Polsce"

PiS błyskawicznie przegłosował nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Próbę dostosowania się do zaleceń UE przyjął z zadowoleniem nawet Guy Verhofstadt. Przewodniczący unijnych liberałów ostrożnie uznał, że sprawy najwyraźniej idą ku lepszemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Guy Verhofstadt jest zaciekłym krytykiem rządu PiS
Guy Verhofstadt jest zaciekłym krytykiem rządu PiS (PAP/EPA)
d27dbku

"Jeśli to oznacza pełne wprowadzenie decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to jest to pierwszy dobry krok dla ludzi w Polsce. Zasługują na system sądownictwa wolny od jakichkolwiek politycznych nacisków!" - napisał na Twitterze Guy Verhofstadt.

Europarlamentarzysta załączył we wpisie artykuł z portalu politico.eu, w którym poinformowano o przegłosowaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zmiany mają związek z decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która dotyczyła zawieszenia stosowania kilku przepisów ustawy o SN. Rząd uważa, że nowelizacja jest w tym przypadku konieczna. Projektem zajmie się teraz Senat.

d27dbku

Dzień wcześniej, we wtorek, odbyło się posiedzenie unijnej komisji ds. wolności obywatelskich dotyczące polskiej praworządności. Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans stwierdził wtedy, że nie ma "pozytywnych informacji" o zmianach w tym zakresie. - Systematyczne zagrożenie praworządności nadal istnieje - podkreślał.

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

**

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27dbku

Podziel się opinią

Share

d27dbku

d27dbku
Więcej tematów