Trwa ładowanie...
dj026g1

Grzywna za wywóz kobiet do domów publicznych

5 tys. zł grzywny ma zapłacić Kino J. za wywiezienie czterech kobiet do niemieckich domów publicznych i nakłanianie ich do nierządu - orzekł w czwartek wrocławski sąd.

dj026g1
dj026g1

Sąd nie miał wątpliwości co do sprawstwa oskarżonego. W tej sprawie trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wywożone kobiety wiedziały, po co jadą do Niemiec i składając przed sądem wyjaśnienia nie miały pretensji do oskarżonego. Kino J. przez okres jednego roku był tymczasowo aresztowany i na pewno uzmysłowił sobie skutki tego, co zrobił - uzasadniał wyrok sędzia Robert Zdych.

Cztery mieszkanki Wrocławia zostały wywiezione do domów publicznych w Niemczech między sierpniem 1995 a październikiem 1996 r. Zatrzymane przez policję kobiety rozpoznały w oskarżonym mężczyznę, który przewiózł je do Niemiec.

W tej sprawie wrocławski sąd trzy lata temu skazał już dwóch współoskarżonych z Kino J. Kobietę i mężczyznę, których oskarżono o nakłanianie co najmniej 30 kobiet do nierządu, skazano na rok i półtora roku więzienia w zawieszeniu. Ze względu na zły stan zdrowia Kino J. jego sprawę wyłączono do odrębnego postępowania.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Utrzymywał, że wyjeżdżał do Niemiec z różnymi kobietami, ale robił to tylko i wyłącznie z uprzejmości. Wyrok nie jest prawomocny. (jask)

dj026g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj026g1
Więcej tematów