Trwa ładowanie...
d766ege

Grzywna dla szefowej Kancelarii Sejmu. Agnieszka Kaczmarska reaguje

Agnieszka Kaczmarska, szefowa Kancelarii Sejmu o grzywnie nałożonej przez sędzię Pawła Juszczyszyna dowiedziała się od dziennikarzy. - Jeśli postanowienie dotrze do Kancelarii, na pewno będę się odwoływać - powiedziała w rozmowie z nimi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska
Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska (East News)
d766ege

Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska została ukarana dwiema grzywnami po 3 tysiące złotych za nieudostępnienie list poparcia do nowej KRS. Taką decyzję podjął sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sędzia Juszczyszyn wezwał również ministra Zbigniewa Ziobrę do dostarczenia dokumentów.

Kaczmarska w rozmowie z dziennikarzami przekonywała, że w czwartek przekazała usprawiedliwienie nieobecności w piątkowej rozprawie.

- Dostarczyłam również drogą pocztową dokumenty, o które pan sędzia prosił. Te które mogłam zgodnie z prawem dostarczyć - dodała. - Były to zgłoszenia kandydatów do KRS. Jednocześnie zwróciłam się do Sądu Okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin w Kancelarii Sejmu. Wyraziłam gotowość, że jeśli będą przeszkody prawne, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna - tłumaczyła Kaczmarska.

Zobacz też: Horała atakuje Gersdorf po uchwale SN: włos jeży się na głowie

Sędzia Paweł Juszczyszyn vs. Kancelaria Sejmu. Spór o listy KRS

Przypomnijmy: sędzia Paweł Juszczyszyn zjawił się w Kancelarii Sejmu, by zobaczyć listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria zapowiedziała, że udostępni mu tylko obywatelskie listy.

Początkowo sędzia nie miał zgody na delegację. Taką decyzję podjął Maciej Nawacki, członek KRS. Później jednak wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski wydał zarządzenie o wystawieniu Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy. Gdy Juszczyszyn pojawił się w Kancelarii Sejmu, znowu Nawacki cofnął mu delegację.

d766ege

W efekcie sędzia Paweł Juszczyszyn zdecydował o przesłuchaniu Agnieszki Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu. Miała odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie wykonała polecenia sądu i nie przedstawiła sądowi list z nazwiskami sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Kaczmarska nie stawiła się w Olsztynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d766ege

Podziel się opinią

Share
d766ege
d766ege
Więcej tematów