Trwa ładowanie...
d7dohzl

Grzegorz Schetyna zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury. "To pokazuje patologię PiS"

- Zawiadomimy prokuraturę w sprawie wydawania publicznych pieniędzy przez Polską Fundację Narodową - zapowiedział Grzegorz Schetyna w Elblągu. Lider PO gości w środę na Warmii i Mazurach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna startuje do Sejmu z Wrocławia
Grzegorz Schetyna startuje do Sejmu z Wrocławia (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d7dohzl

- Wierzę w zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Okręg warmińsko-mazurski jest tym, w którym wszystko się decyduje. Jeśli tu ktoś wygrywa, to wygrywa w całym kraju - powiedział Grzegorz Schetyna w czasie konferencji prasowej w Elblągu.

Lider Koalicji Obywatelskiej odniósł się też do ostatnich doniesień portalu onet.pl na temat Polskiej Fundacji Narodowej. Jak podaje portal, w ciągu kilkunastu miesięcy PFN zapłaciła ponad 5,5 mln dolarów (ponad 20 mln zł) amerykańskiej firmie PR za promowanie Polski w USA. Amerykanie mieli wziąć pieniądze m.in. za stworzenie w mediach społecznościowych profili o Polsce, które na całym świecie obserwuje po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób.

Najbardziej skorzystać na tym miała rodzina związanego z PiS-em polonijnego historyka Marka Chodakiewicza, który ma być znajomym Macieja Świrskiego, wiceprezesa PFN.

d7dohzl

- Informacje podane przez media są bulwersujące. Wydawanie publicznych pieniędzy na znajomych wiceprezesa jest karygodne, haniebne niezgodne z poczuciem elementarnej przyzwoitości. To pokazuje patologię PiS, który z naszych pieniędzy finansuje kariery znajomym - podkreślił Grzegorz Schetyna.

Polityk zapowiedział, że Platforma Obywatelska złoży zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Zapewnił też, że będzie się domagała, aby decydenci odpowiedzieli za to nie tylko politycznie, ale też prawnie.

- Będziemy żądali od ministra kultury Piotra Glińskiego, aby odpowiedział, jak sprawował nadzór nad PFN, jaką miał wiedzę odnośnie wydatkowania przez fundację pieniędzy. Nie zostawimy tego tak - zapewnił lider PO.

Zastrzyk z UE na polskie zdrowie?

Grzegorz Schetyna zapowiedział też, że w środę po południu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata o powołaniu komisji ds. skutecznej walki z rakiem. Wniosek w tej sprawie złożyli eurodeputowani Platformy Obywatelskiej.

d7dohzl

- W Polsce ten problem jest szczególnie dramatyczny. Rak zabija rocznie około 130-140 tys. osób. Brakuje profilaktyki i diagnostyki. Będziemy się starali o zaangażowanie środków europejskich w profilaktykę leczenia chorób nowotworowych - obiecał polityk PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7dohzl

Podziel się opinią

Share

d7dohzl

d7dohzl
Więcej tematów