Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna u Jacka Żakowskiego: w PiS jest wielka pycha

- Mam dystans do tej opinii, że trzeba absolutnie się przestawić na kwestię strategicznego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i wszystko powinno temu służyć. Zwłaszcza w kontekście wyborów w Stanach - powiedział w programie "WP rozmowa" lider PO Grzegorz Schetyna.

Share
d1sa5lp

- Komisja śledcza ws. Caracali - przecież pan wie, że ona nie powstanie - zwrócił się do Grzegorza Schetyny prowadzący program Jacek Żakowski.

- Dobrze, ale chcę debaty. Musimy wprowadzać to do kontroli parlamentarnej. Przecież nie będziemy oddawać sprawy do prokuratury zarządzanej przez polityka PiS - odpowiedział Schetyna. - Ta sprawa musi zobaczyć światło dzienne, jest skandaliczna. Jest taka wielka pycha (PiS - red.), że wszystko możemy - mamy władzę, wygraliśmy wybory i możemy podjąć każdą decyzję i nikt nie będzie nam niczego narzucał. To typowe dla ministra Macierewicza i rządu PiS - dodał lider PO.

- Nie może być tak, że 21 miesięcy prowadzone jest postępowanie, przygotowane transparentnie, uzbrojone w tarcze antykorupcyjne dla następnego rządu, żeby rząd PiS w półtora dnia podejmował decyzje. I żeby Macierewicz wskazywał śmigłowce, które zakupi z wolnej ręki. To jest absurd - ocenił Schetyna.

d1sa5lp

- To kwestia miejsc pracy w Łodzi, w Radomiu, które nie są szczególnie lubiane przez PiS. Ale to nie kwestia sympatii, a najlepszej decyzji dla polskiej gospodarki, armii. Tu wojska nikt nie pyta - tutaj jest decyzja polityczna - stwierdził polityk PO. - To nie jest prywatne państwo Jarosława Kaczyńskiego czy Antoniego Macierewicza - dodał.

- Saryusz-Wolski, pana kolega z PO, mówi, że to był dobry pomysł - zauważył Żakowski.

- Ma taką wizję - odpowiedział Schetyna. - Ja mam dystans do tej opinii, że trzeba absolutnie się przestawić na kwestie strategicznego sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i wszystko powinno temu służyć. Zwłaszcza w kontekście wyborów w Stanach.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

d1sa5lp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sa5lp
d1sa5lp
Więcej tematów