Trwa ładowanie...
d4i48xx

Grzegorz Schetyna składa obietnicę nauczycielom: znajdziemy pieniądze na 1000 zł podwyżki

Szef PO Grzegorz Schetyna zadeklarował, że jego ugrupowanie popiera akcję protestacyjną nauczycieli. Więcej: obiecał, że PO po wyborach znajdzie w budżecie pieniądze "na 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna obiecuje nauczycielom: po wyborach znajdziemy pieniądze na podwyżki
Grzegorz Schetyna obiecuje nauczycielom: po wyborach znajdziemy pieniądze na podwyżki (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4i48xx

"PiS wydaje z budżetu miliardy na propagandę partyjną. My po wyborach znajdziemy w budżecie pieniądze na 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli. Proszę jednocześnie związki zawodowe i samorządy, by protest jak najmniej dotknął uczniów" - napisał na swoim profilu na Twitterze Grzegorz Schetyna.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Broniarz przeprasza rodziców. "Nie chciałem ich straszyć"

- Po wyborach październikowych zrealizujemy oczekiwania środowiska nauczycielskiego i znajdą się pieniądze na podwyżkę dla nich, to jest tysiąc złotych brutto dla każdego nauczyciela - podkreślił Schetyna w załączonym do wpisu nagraniu wideo.

- Będziemy pamiętać o zobowiązaniach, będziemy pamiętać o polskiej szkole, będziemy pamiętać o nauczycielach. Zrobimy to w październiku 2019 roku - zapewnił szef Platformy.

d4i48xx

Zobacz także: Ojciec prezydenta popiera postulaty nauczycieli

Zdaniem Schetyny rząd PiS "nie chce słuchać środowiska", "nie chce pomóc polskiej szkole" i "nie ma pieniędzy dla nauczycieli". - Przed wyborami europejskimi słyszymy, że politycy PiS uciekają do Brukseli, że trwa "akcja ewakuacja", w której uczestniczy minister edukacji - zaznaczył szef PO.

Zobacz także: Anna Zalewska o swoim starcie do PE. "Mam nowe zadanie"

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca. Jeśli większość nauczycieli opowie się za strajkiem, rozpocznie się on 8 kwietnia.

Zobacz także: Joanna Kopcińska o przeprosinach szefa ZNP: maska opadła

d4i48xx

Podziel się opinią

Share

d4i48xx

d4i48xx
Więcej tematów