Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna składa obietnicę nauczycielom: znajdziemy pieniądze na 1000 zł podwyżki

Szef PO Grzegorz Schetyna zadeklarował, że jego ugrupowanie popiera akcję protestacyjną nauczycieli. Więcej: obiecał, że PO po wyborach znajdzie w budżecie pieniądze "na 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli".

Share
Grzegorz Schetyna składa obietnicę nauczycielom: znajdziemy pieniądze na 1000 zł podwyżkiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dnrgkd4

"PiS wydaje z budżetu miliardy na propagandę partyjną. My po wyborach znajdziemy w budżecie pieniądze na 1000 zł brutto podwyżki dla nauczycieli. Proszę jednocześnie związki zawodowe i samorządy, by protest jak najmniej dotknął uczniów" - napisał na swoim profilu na Twitterze Grzegorz Schetyna.

- Po wyborach październikowych zrealizujemy oczekiwania środowiska nauczycielskiego i znajdą się pieniądze na podwyżkę dla nich, to jest tysiąc złotych brutto dla każdego nauczyciela - podkreślił Schetyna w załączonym do wpisu nagraniu wideo.

- Będziemy pamiętać o zobowiązaniach, będziemy pamiętać o polskiej szkole, będziemy pamiętać o nauczycielach. Zrobimy to w październiku 2019 roku - zapewnił szef Platformy.

dnrgkd4

Zdaniem Schetyny rząd PiS "nie chce słuchać środowiska", "nie chce pomóc polskiej szkole" i "nie ma pieniędzy dla nauczycieli". - Przed wyborami europejskimi słyszymy, że politycy PiS uciekają do Brukseli, że trwa "akcja ewakuacja", w której uczestniczy minister edukacji - zaznaczył szef PO.

Zobacz także: Anna Zalewska o swoim starcie do PE. "Mam nowe zadanie"

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca. Jeśli większość nauczycieli opowie się za strajkiem, rozpocznie się on 8 kwietnia.

dnrgkd4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrgkd4
dnrgkd4
Więcej tematów