Trwa ładowanie...
d4imz31

Grzegorz Schetyna o wyroku ws. frankowiczów: ta decyzja zmienia wszystko

Grzegorz Schetyna skomentował decyzję TSUE ws. frankowiczów. Twierdzi, że konsekwencje tego wyroku mogą być poważne. - Gdzie jest odpowiedzialność tego rządu, tego premiera? - pyta przewodniczący PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna skomentował decyzję TSUE ws. frankowiczów
Grzegorz Schetyna skomentował decyzję TSUE ws. frankowiczów (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4imz31

- Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zmienia wszystko i pokazuje, że rząd PiS zaniedbał i zaniechał obietnice w tej sprawie - powiedział podczas konferencji Grzegorz Schetyna.

TSUE uznał, że polskie sądy mogą unieważniać umowy kredytowe, jeśli zawarto w nich nieuczciwe klauzule, ale powinny kierować się interesem klienta.

- Mateusz Morawiecki był jednym z tych, którzy w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawał kredyty frankowe – stwierdził Schetyna.

d4imz31

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Przypomniał, że chęć pomocy frankowiczom deklarował m.in. Andrzej Duda. – Obiecywali wszystko, byli między frankowiczami i popierali ich protesty. Dzisiaj ich nie ma – dodał Grzegorz Schetyna.

d4imz31

I zaznaczył, że obecnie gwarancją finansowej racji stanu polskiego budżetu jest przygotowanie bankowego funduszu gwarancyjnego na "efekty rozstrzygnięć sądowych, które będą miały miejsce już niedługo”.

- Gdzie jest odpowiedzialność tego rządu, tego premiera, który wie, jakie będą konsekwencje tego wyroku? - pytał polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4imz31

Podziel się opinią

Share

d4imz31

d4imz31
Więcej tematów