Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna nie będzie startował w wyborach na szefa PO. Wskazał Tomasza Siemoniaka

PO czekają zmiany i już wiadomo, że szefem Platformy Obywatelskiej przestanie być Grzegorz Schetyna. Potwierdził doniesienia - nie wystartuje w wyborach na szefa partii. Zapowiedział z kolei wsparcie dla Tomasza Siemoniaka.

Share
Grzegorz Schetyna nie będzie startował w wyborach na szefa PO. Wskazał Tomasza Siemoniaka
Źródło: East News
d2otrbg

Grzegorz Schetyna zorganizował konferencję prasową, na której ogłosił swoją decyzję. - Po czterech latach pracy zostawiam PO, przychodzi czas na nowe wyzwania, nowy rozdział - powiedział. Zapowiedział wsparcie dla Tomasza Siemoniaka w wyborach na szefa PO.

Siemoniak przyznał, że wierzy w swoją wygraną. - Uważam, że moje doświadczenie, determinacja i energia przeważyły za tym, żeby kandydować - powiedział. Zdradził, że szefem jego sztabu będzie Arkadiusz Myrcha.

d2otrbg

Schetyna dziękował wszystkim zaangażowanym w proces odbudowywania Platformy, a także ludziom, z którymi działacze PO rozmawiali w całej Polsce. - Cieszymy się z tego, co się udało - podkreślił. Mówił o sukcesach w wyborach samorządowych, ale też europejskich i parlamentarnych.

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

- Marszałek Tomasz Grodzki jest symbolem sukcesu - zaznaczył Schetyna. Wierzy w wygraną Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich.

W piątek Borys Budka potwierdził, że wystartuje w partyjnych wyborach. Swoje kandydatury formalnie zgłosili: Bogdan Zdrojewski i Bartosz Arłukowicz. O starcie w wyborach w programie WP #Newsroom mówiła też Joanna Mucha. Wielu polityków PO podkreślało potrzebę zmiany w partii.

Według październikowego badania WP aż 2/3 wyborców PO chciało dymisji Schetyny. Z grudniowego sondażu dla WP, przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych, również wynikało, że Polacy chcą odejścia Schetyny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2otrbg

Podziel się opinią

Share
d2otrbg
d2otrbg
Więcej tematów