Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna do działaczy PO: Nie oceniajmy źle wyników wyborów

Po przegranych wyborach nad liderem PO zbierają się "ciemne chmury". Teraz Grzegorz Schetyna napisał list do członków PO i wyborców KO. - Wyników wyborów, choć są dalekie od naszych ambicji, nie oceniajmy ich źle - zaapelował.
Share
Grzegorz Schetyna.
Grzegorz Schetyna.Źródło: East News
dxgmica

Platforma Obywatelska przegrała z PiS kolejne wybory z rzędu. Z najnowszego badania Wirtualnej Polski wynika, że tylko zdaniem 8 proc. ankietowanych Grzegorz Schetyna wciąż powinien być liderem największej partii opozycyjnej. Już na początku 2020 roku w Platformie wybory przewodniczącego. Teraz Schetyna zwrócił się do działaczy i sympatyków partii.

W opublikowanym właśnie liście przyznał, że wyniki wyborów parlamentarnych sprzed tygodnia "są dalekie od ambicji". Podkreślił jednak, że kampania wyborcza "nie była całkiem demokratyczna". "PiS wykorzystało w niej jako swoje narzędzie państwowe media, używające oszczerstw i języka nienawiści pod adresem opozycji i wszystkich Polaków krytycznych wobec partii rządzącej" - napisał Schetyna.

dxgmica

"Bądźmy dumni, że w tych nierównych wyborach odebraliśmy PiS-owi większość w Senacie, a w Sejmie udało się zmniejszyć jego przewagę PiS nad opozycją" - zaapelował.

Grzegorz Schetyna postawił trzy cele. Pierwszym z nich ma być utrzymanie przewagi opozycji w Senacie, a drugim zwycięstwo w wyborach prezydenckich. "Krokiem trzecim będzie odebranie Kaczyńskiemu władzy i możliwości dalszego czynienia zła" - napisał lider PO.

WIDEO: Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

Ciężko powiedzieć, jaka będzie dalsza rola Grzegorz Schetyny w PO. Jak wielokrotnie informowaliśmy po wyborach, młodzi działacze partii coraz głośniej mówią o ewentualnej zmianie szefa ugrupowania. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

dxgmica

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgmica

Podziel się opinią

Share
dxgmica
dxgmica
Więcej tematów