Trwa ładowanie...

Groźny wpis pod filmem z atakiem na Adamowicza. Ofiarą Róża Thun

"Róża Thun zasługuje na śmierć" - napisał ktoś pod filmem ukazującym atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Nie może tak być, żeby prokuratura była bezzębna i bezsilna w takich sprawach - alarmuje europosłanka, która w poniedziałek złożyła na policji zeznania w tej sprawie.

Share
Groźny wpis pod filmem z atakiem na Adamowicza. Ofiarą Róża Thun
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
da9ufi2

Wpis został zamieszczony w mediach społecznościowych 15 stycznia. "Róża Thun zasługuje na śmierć, ponieważ zdradza Polskę za granicą, donosi na swój własny kraj i przedstawia go w najgorszy możliwy sposób. Właśnie tak AK postępowało ze zdrajcami i wszelkiego rodzaju szumowinami" - brzmi całość. Europosłanka opublikowała go na Twitterze.

Thun w rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że to nie pierwsza groźba śmierci, którą dostaje - śmierci, pobicia, ogolenia i "innych okropnych rzeczy". Jak dodała, policja i prokuratura były już wcześniej informowane o groźbach kierowanych pod jej adresem, jednak "nic się z tym nie dzieje".

da9ufi2

- To, co mnie niezwykle niepokoi, to odpowiedź prokuratury, że Facebook nie daje im danych ludzi, którzy piszą do mnie straszne rzeczy i w związku z tym zawieszają czy zamykają sprawę - zaznaczyła Thun. W jej ocenie "nie może tak być, żeby prokuratura była bezzębna i bezsilna w takich sprawach, kiedy padają groźby śmierci". - Prokuratura mówi: nie mamy danych, sprawę zamykają i groźby leją się dalej. Jak widać słowo potrafi zamienić się w czyn - wskazała.

Według Thun wiele "bierze się z mediów publicznych". - Tę atmosferę, że dyskusja o praworządności w Polsce jakoby była zdradą, wprowadziły media publiczne. Mają za to ogromną odpowiedzialność, że tę dyskusję nazywa się zdradą, co jest rzeczą straszną (...) Pozbawianie przez audycje w mediach publicznych ludzi prawa do przynależności do społeczeństwa polskiego jest czymś strasznym (...) Najwyższy czas żeby z tym skończyć. Instrumenty niech wypracują osoby za to odpowiedzialne. Ja żądam, żeby to nie było bezkarne, bo jest już niebezpiecznie, a może być gorzej - podsumowała europosłanka.

"Już jest po tobie, już jesteś martwa"

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu jeden z hejterów napisał do Thun : "oglądaj się szmato za siebie, bo już jest po tobie, już jesteś martwa".

Niepokojącymi doniesieniami podzieliła się z kolei dwa tygodnie temu w programie "Tłit" była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ujawniła, że z powodu "nieprzyjemnego incydentu na uczelni" zwróci się do ministra Joachima Brudzińskiego z wnioskiem o przydzielenie jej ochrony.

Zobacz: Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawnia: napiszę do szefa MSWiA ws. ochrony:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

da9ufi2

Podziel się opinią

Share
da9ufi2
da9ufi2
Więcej tematów