Trwa ładowanie...

Groźny incydent w sądzie: chciał odebrać broń policjantowi. Usłyszał zarzuty

Ciężko uwierzyć w to, co wydarzyło się w Sądzie Najwyższym na oczach publiczności i dziennikarzy. Mężczyzna próbował wyjąć broń z kabury policjanta. Usłyszał zarzuty, grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Groźny incydent w sądzie: chciał odebrać broń policjantowi. Usłyszał zarzutyŹródło: WP.PL, fot: WP
d19vgjr
d19vgjr

Dwa zarzuty usłyszał 33-letni mężczyzna, który w środę w Sądzie Najwyższym próbował wyjąć broń z kabury policjanta - powiedział rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek.

Postawione mężczyźnie zarzuty to: naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i użycie przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowych. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Szarpaninę uchwyciły kamery Telewizji WP.

- Materiały tej sprawy zostały przekazane do analizy Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście, a mężczyzna został zwolniony do domu - powiedział Mrozek.

d19vgjr

Do próby zabrania broni policjantowi doszło w środę, w Sądzie Najwyższym, który badał pytanie prawne ws. prezydenckich ułaskawień. Na początku posiedzenia Adam Słomka wygłosił z ław dla publiczności żądanie usunięcia ze składu SN "zbrodniarzy, którzy nas skazywali"; pojawił się też transparent; kilkanaście osób zaczęło wznosić okrzyki. Doszło do szamotaniny.

- Demonstrujący wznosili okrzyki, uniemożliwiali przeprowadzenie rozprawy. Przewodniczący składu orzekającego Jarosław Matras, zgodnie z przepisami prawnymi, poprosił ich o zwinięcie transparentu i niezakłócanie porządku, ale nie zareagowali na jego prośbę. Następnie przewodniczący zarządził 10 minut przerwy i poprosił policję o interwencję - mówił w środę WP Krzysztof Michałowski, starszy specjalista zespołu prasowego Sądu Najwyższego.

W trakcie działań policjantów, mężczyzna, który robił zdjęcia, najpierw strącił funkcjonariuszowi czapkę, a potem sięgnął do kabury policjanta i próbował wyciągnąć broń. Reakcja policjanta uniemożliwiła mu to.

Zobacz też: SN wydał wyrok. Co teraz może zrobić Duda?

Źródło: RMF,PAP,WP

d19vgjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19vgjr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj