Trwa ładowanie...
d3axu6o

Greta Thunberg na zdjęciu sprzed 120 lat. Jest podróżniczką w czasie?

"Przybyła, by nas uratować" - tak o Grecie Thunberg piszą internauci, dopatrując się w 16-letniej aktywistce klimatycznej podróżniczki w czasie. Wszystko za sprawą XIX-wiecznego zdjęcia, które rozgrzało internet do czerwoności. Widać na nim uderzająco podobną do Szwedki dziewczynę. Teorie spiskowe kwitną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg (a raczej ktoś łudząco do niej podobny) na zdjęciu z 1898 roku i obecnie
Greta Thunberg (a raczej ktoś łudząco do niej podobny) na zdjęciu z 1898 roku i obecnie (University of Washington/AP)
d3axu6o

Czarno-biała fotografia pochodzi z archiwalnych zbiorów Uniwersytetu w Waszyngtonie i została wykonana w 1898 roku. Przedstawia troje dzieci podczas pracy przy wydobywaniu złota w kopalni na terytorium Jukonu w Kanadzie. Jedno z nich wygląda dokładnie tak, jak Greta Thunberg.

Teoretycy spiskowi są przekonani, że 120-letnie zdjęcie jest dowodem na to, że Greta jest... podróżniczką w czasie. Nastolatka miałaby "pojawiać się" w kluczowych dla ludzkości momentach, aby uratować świat przed klimatyczną zagładą. Internauci już okrzyknęli dziewczynę mianem "proroka zagłady" i z przerażeniem patrzą na jej sobowtórkę.

"Przybyła do naszych czasów, by ostrzec nas przed przyszłością. To jedyne wyjaśnienie" - brzmi komentarz na Twitterze pod wpisem zamieszczonym przez Paula Josepha Watsona. Brytyjski youtuber i siewca teorii spiskowych w mediach społecznościowych jako jeden z pierwszych zauważył niesamowite podobieństwo jednej z postaci widocznych na starym zdjęciu. Po udostępnieniu przez niego ilustracji, wśród internautów nastąpiła konsternacja.

   University od Washington
(University od Washington)

Greta Thunberg i jej walka o klimat

Urodzona w Sztokholmie aktywistka zasłynęła w 2018 roku protestem pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. Jest znana z emocjonalnych wystąpień, takich jak to podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku. - Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami - grzmiała wtedy ze sceny.

d3axu6o

Obecnie Greta podróżuje, ale nie w czasie, tylko przez morza. Aby uniknąć niepotrzebnego uwalniania dwutlenku węgla do atmosfery, na swój środek transportu wybrała 15-metrowy katamaran, którym płynie do Madrytu na grudniowy szczyt klimatyczny. Jej wyprawa ma potrwać (w zależności od wiatrów) od dwóch tygodni do nawet miesiąca.

    University of Washingotn / Reuters
(University of Washingotn / Reuters, Fot: Amber Bracken)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz wideo: Ponad 100 ekspertów z 36 krajów. Prognozy są przerażające

d3axu6o

Podziel się opinią

Share
d3axu6o
d3axu6o
Więcej tematów