Trwa ładowanie...
d34s41p

Gowin i Ziobro niezadowoleni. Wydali oświadczenie

Solidarna Polska i Porozumienie wyraziły "głębokie ubolewanie" w związku z niewyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora PiS Stanisława Koguta. We wspólnym oświadczeniu zapowiedzieli projekt zmian w regulaminie Izby, który zagwarantuje jawność głosowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Treść oświadczenia została opublikowana w mediach społecznościowych (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d34s41p

Kogut jest podejrzany o przyjmowanie korzyści majątkowych. Prokuratura wnioskowała do Senatu o zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Głosowanie zakończyło się fiaskiem. Przeciw głosowało 37 senatorów, za - 32, a 19 senatorów wstrzymało się od głosu. Do wyrażenia zgody na wniosek prokuratury potrzebnych było 51 głosów.

Ubolewanie w związku z decyzją Senatu we wspólnym oświadczeniu wyrazili szefowie Solidarnej Polski i Porozumienia - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Jego treść została opublikowana w mediach społecznościowych.

"Zgodnie oświadczamy, iż wszyscy muszą być równi wobec prawa. Nie przesądzając winy, silne państwo powinno walczyć z korupcją i przestępczością w każdej postaci" - czytamy.

d34s41p

Solidarna Polska i Porozumienie zapowiadają, że "w imię jawności i transparentności", przygotują projekt zmian w regulaminie Senatu, który będzie gwarantował, że w przyszłości podobne głosowania, jak w Sejmie, będą w pełni jawne.

Reakcja PiS

Decyzję Senatu wcześniej krytycznie oceniło kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaapelował do części senatorów PiS, żeby odeszli z polityki. W gorzkich słowach sytuację skomentowała również posłanka Krystyna Pawłowicz.

O zaakceptowanie wniosku prokuratury ws. Koguta apelował sam Jarosław Kaczyński. Kogut został wcześniej zawieszony w prawach członka partii. Sam zrzekł się z kolei immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

d34s41p

Podziel się opinią

Share

d34s41p

d34s41p
Więcej tematów