Trwa ładowanie...
d3ad40t

Górnik z Polkowic uratowany

Szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej w kopalni Rudna w Polkowicach w Dolnośląskiem. Ratownikom udało się dotrzeć do ostatniego zaginionego górnika po silnym wstrząsie. Mężczyźnie nic się nie stało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do ostatniego poszukiwanego górnika udało się dotrzeć po ponad 24 godzinach po wstrząsie
Do ostatniego poszukiwanego górnika udało się dotrzeć po ponad 24 godzinach po wstrząsie (East News, Fot: P.Dziurman/REPORTER)
d3ad40t

Dyrekcja kopalni poinformowała, że górnik został odnaleziony ok. godz. 14:25. Znajdował się w maszynie, która ochroniła go przed urazami po wstrząsie.

- Górnik o własnych siłach wyszedł z maszyny - powiedział na konferencji prasowej Marek Świder, dyrektor generalny kopalni Rudna. - To wynik bardzo dobrej pracy ratowników i sztabu akcji, a do tego szczęście górnicze - podkreślił.

- Nasze maszyny są specjalnie wzmacniane, aby operator, który jest w takiej "klatce" był bezpieczny. Są w stanie te maszyny i te "klatki" wytrzymać bardzo duży nacisk skał. Technika zadziałała - dodała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor ds. komunikacji KGHM Polska Miedź.

d3ad40t

Jak podaje RMF FM, uratowany górnik od siedmiu lat pracuje w kopalni. Jest żonaty - ma trójkę dzieci.

Akcja poszukiwawcza w Polkowicach trwała od wtorku - ponad 24 godziny.

Po niezwykle silnym wstrząsie pod ziemią zostało uwięzionych 14 górników. 11 górników opuściło kopalnię o własnych siłach. Siedmiu musieli pomóc ratownicy - podczas wstrząsów odnieśli obrażenia. Rannych przewieziono do szpitali w Lubinie, Głogowie i Legnicy.

d3ad40t

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, jeden z najciężej rannych górników, 50-letni mężczyzna, doznał obrażeń wielonarządowych. Trafił do szpitala w Legnicy, skąd śmigłowcem został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu

Od wtorku w akcji brało udział 12 zastępów Jednostek Ratownictwa Górniczo-Hutniczego.

Potężny wstrząs

We wtorek o godzinie 13.53 doszło do silnego wstrząsu w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach. Zniszczenia doznały dwa oddziały kopalni ZG Rudna: G-1 oraz G-2. Magnituda wstrząsu wynosiła M4.9.

d3ad40t

W rejonie hipocentrum, na głębokości 770 metrów pod ziemią, znajdowało się w sumie 32 górników z drugiej zmiany. Natychmiast rozpoczęto ich ewakuację.

Czytaj także: Tragedia w kopalni w Karwinie

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ad40t

Podziel się opinią

Share

d3ad40t

d3ad40t
Więcej tematów