Trwa ładowanie...

Gorąco w Sejmie. Spięcie Zgorzelskiego z Braunem. "Reżim zamaskowania"

W środę obraduje Sejm. Posiedzenie już od pierwszych minut wywołało niemałe emocje. Doszło do spięcia między wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim a posłem Konfederacji Grzegorzem Braunem. Poszło o obowiązek noszenia masek.

Share
Grzegorz Braun zabrał głos w Sejmie
Grzegorz Braun zabrał głos w Sejmie Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d4c549n

Wicemarszałek Sejmu przekazał, że Grzegorz Braun zgłosił się z wnioskiem formalnym. Piotr Zgorzelski zwrócił uwagę posłowi Konfederacji, że w trakcie obrad w Sejmie obowiązuje nakaz noszenia maseczki. Jak dodał, według ustaleń Prezydium Sejmu, głos można zabrać bez maseczki na twarzy.

Braun zawnioskował o zarządzenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów "celem ogarnięcia tej sytuacji". Poseł powiedział, że na wtorkowym tajnym posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej, na której było kilkadziesiąt osób, w tym: dowódcy, przełożeni, ministrowie, przewodniczący, szefowie służb, "większość osób była niezamaskowana".

Spięcie Zgorzelskiego z Braunem

- Powiało normalnością, tak trzymać - dodał. - Tymczasem w wojsku trwa tresura żołnierza polskiego m.in. za pomocą reżimu zamaskowania, dobrze byłoby to wyjaśnić - mówił Braun.

d4c549n

- Czy wysoka Izba zamierza dalej hołdować tej hipokryzji? Czy też tak jak pierwsze, drugie, trzecie osoby w państwie, na wczorajszym (wtorek - przyp. red.) posiedzeniu, postanowią wrócić do normalności? - pytał polityk.

Posłowi Konfederacji odpowiedział Zgorzelski, który przekazał, że "sytuacja jest ogarnięta, wystarczy tylko zastosować dobrą wolę".

- Na sali sejmowej przebywamy w maseczkach. Wyjątkiem stanowią osoby, które przedstawiły odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Na mównicy można przebywać i przemawiać bez maseczki - przekazał wicemarszałek Sejmu i dodał, że wniosek zostanie przegłosowany w bloku głosowań.

Środowe obrady w Sejmie

Środowe obrady Sejmu rozpoczęły się od dokończenia posiedzenia, które miało miejsce jeszcze w sierpniu. Następnie posłowie mają przejść do kolejnych obrad.

d4c549n

Na mównicy pojawił się już Marian Banaś, którzy przedstawił informacje dotyczące wyborów kopertowych. W trakcie jego przemówienia część posłów PiS opuściło salę.

Na mównicy w środę wystąpi także minister zdrowia Adam Niedzielski, który przedstawi informacje o organizacji Narodowego Programu Szczepień.

W Sejmie pojawi się również Mateusz Morawiecki, który przekaże informacje dotyczące Krajowego Planu Odbudowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4c549n

Podziel się opinią

Share
d4c549n
d4c549n
Więcej tematów